Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Czy gdzieś w internecie istnieją strony internetowe, coś na kształt środowiska osób, które wspólnie ćwiczą dany język? Interesuje mnie w szczególności #jezykangielski z nastawieniem na rozmowę. Posiadam spory zasób słów, jednak gdyby miało dojść do rozmowy to jestem w d***. Nie umiem spleść zdania. Nie mam zbyt dużo funduszy, więc interesowała bym mnie jedynie darmowa opcja. Na zasadzie wspólnej rozmowy po angielsku.
#jezykiobce #angielski
  • 3
@arrent: Na facebooku pełno jest takich grup. Na początek możesz sprawdzić sobie Canguro English. Robią tam jakieś spotkania na zoom. Pełno jest też podobnych grup na discord z czatem głosowym albo grupy na whatsapp. Jak jednak znajdziesz jakieś fundusze to sprawdź sobie vagaru.com (14 dni darmowy trial potem 79 zł / msc) albo poszukaj tanich nauczycieli na italki.com (ci bez certyfikatów albo z biedniejszych krajów dużo sobie nie liczą).
@matt08: Osobiście nie używam, bo mieszkam w UK, a poza tym na ten moment mam trochę inne cele językowe. Ja raczej nie mam problemów z mówieniem po angielsku. Moja znajoma używa i sobie chwali, bo w tej cenie ciężko gdzieś indziej ogarnąć konwersacje z native speakerami 5 dni w tygodniu. Korepetytorzy liczą sobie od 70 do 200 zł za godzinę, a tu masz przynajmniej 20 godz miesięcznie (jak chcesz to możesz