Wpis z mikrobloga

Zakupiłem w Auchan najzwyklejsze, najtańsze wycieraczki bezprzegubowe do mojej Astry II. Czy one muszą się jakoś "zaadaptować/rozchodzić"? Czy od razu powinny zbierać? Bo jest lipa. Szyba wygląda jakby mokrą ścierą się ją przejechało. Rozmazują cała wodę, praktycznie nic nie zbierają. Nie wiem czy coś źle zamontowałem, ale raczej nie, albo złe kupiłem?

#opel #astra #samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 16
  • Odpowiedz
@Matixrx: Raz miałem takie WTF jak się #!$%@?łem, że wycieraczki mi nie zbierają, a potem zaczęły się za nimi ciągnąć takie zielone gumy XD Od tamtej pory też już o tym pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@handballer: nie, taka gumowa osłonka (nakładka) na samym piórze jeśli już. To jeśli tego nie ma, to może być tak, że wycieraczki po prostu są do dupy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ewentualnie może sprężyny w ramionach słabo ci dociskają wycieraczki do szyby, ale domyślam się, że poprzednie zbierały w miarę ok, skoro teraz takie pytanie
  • Odpowiedz
@aksal89: poprzednie tak, w miarę ok, ale już było widać, że są do wymiany, skrzypią itp, więc postanowiłem zmienić ale te nic nie dają, wczoraj i dziś rano jak padało, to woda po prostu rozmazana na całej szybie. Aż wyjdę sprawdzić
  • Odpowiedz
@handballer: co nie zmienia faktu, że nie warto oszczędzać. Naturalnie nie jestem zwolennikiem high-endowych piór z gumy pochodzącej z ekologicznych upraw kauczukowca gdzieś w potrzebującej Botswanie czy innym Burkina-Faso, ale bez przesady, pióra ze średniej półki to koszt, ja wiem 60zł... Pytanie czy warto zaoszczędzić pare złotych, w zamian za narzekanie że słabo zbierają. Aaaa no i warto chyba wspomnieć, że te klasyczne druciaki, lepiej się kształtują do szyby, niż te
  • Odpowiedz
  • 0
@Electro_01 jak się nie będą sprawdzać to oczywiście wymienię na coś lepszego, ale na razie nie miałem jak przetestować bo nie pada, jedynie na płynie do spryskiwaczy, nie mam zastrzeżeń na tę chwilę
  • Odpowiedz