Wpis z mikrobloga

@Alkatron: Moim zdaniem raczej ciężko będzie rozebrać go tak żeby z powrotem go złożyć i wszystko działało poprawnie. Jeśli bardzo chcesz zobaczyć co i jak w środku rozebrać poświęć po prostu jeden stycznik. Na zdjęciach widać jakieś zaczepy po bokach ale to wszystko jest tak zrobione żeby raz złożyć i więcej nic nie grzebać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Alkatron: można rozebrać, ostatnio nawet widziałem i składałem rozebrany stycznik. Spróbuj najpierw rozebrać ten przód wystający. Jak nie ma wokół niego miejsc, żeby podważyć wkrętakiem zatrzaski, to poruszaj z nim z wyczuciem. Dalej będziesz widział co robić.
nwm w sumie czy to jest rozbieralne. Próbowałem kiedyś rozebrać wyłącznik dużej mocy z 6Dg i niewiele dalo się zrobić bez rozwałki.


@LRF1000W: Duże Siemensy otwierasz odkręcając dwie srubki by wymienić cewkę lub styki, duże Schneidery też, Moellery tak samo.
@LRF1000W: A ja o typowych stycznikach których w szafie każdej maszyny pełno. Nie znalazłem takiego którego nie dałoby się otworzyć, chociaż te miniaturowe są zbyt tanie i naprawa mija się z celem. Masz zdjęcia tego ustrojstwa?
@LRF1000W: Tym się nie włącza i wyłącza - od tego są styczniki. To jest element zabezpieczający instalację przed zwarciami czy przeciążeniami i ma ograniczoną ilość cykli (na pewno dużo niższą od styczników).