Wpis z mikrobloga

Dwa tygodnie temu przeprowadziłem się z jednego Niemieckiego miasta do drugiego. Zgłosiłem przeprowadzkę u dostawcy internetu 1&1 i ustaliliśmy wspólnie termin na dziś 14.05. Spodziewałem się wizyty montera, który w jakiś enigmatyczny sposób miał podłączyć mój router do sieci. Co prawda gdy podpisywałem umowę po raz pierwszy około 4 lata temu miało wyglądać to tak samo: router i dokumenty miały przyjść kurierem i pocztą, a następnie na umówione spotkanie miał przyjechać technik, który podłączy mnie do sieci. W rzeczywistości wyglądało to tak, że paczka i listy dotarły do mnie, wziąłem i podłączyłem ten router wpisując wszystkie hasła i hasełka tak jak napisane było w instrukcji. Internet hulał, a tydzień później technik który do mnie dzwonił usłyszał ode mnie, że mój niemiecki nie jest zbyt dobry. Nie mogłem zrozumieć co tam do mnie pitolił, a ja widziałem go w oknie jak obraca się na pięcie i wsiada spowrotem do auta i odjeżdża xD
Teraz po przeprowadzce miałem nadzieję, że będzie wyglądało to tak samo mimo iż znów zapowiedziano mi wizytę technika. Jednak okazuje się, że po przywróceniu routera do ustawień fabrycznych i wpisaniu kodu startowego, który to miałby odblokować połączenie DSL, otrzymuję powiadomienie od innego dostawcy "telekom.de" widoczne na załączonym screenie.
Dziś wziąłem sobie dzień urlopu i siedziałem na dupie nie mogąc się ruszyć, bo zapowiedział się pomiędzy 12 a 17. O 16 sms od dostawcy neta, że "niestety nie uda się połączyć Pana z internetem, pozdrawiamy serdecznie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Później na infolinii dowiedziałem się, że zrobią mi nowy termin, a ja znów #!$%@? będe musiał brać wolne specjalnie na tą okazję, jako iż pracuję zawsze w godzinach 7-15 9-17. #!$%@?łem się bardzo i napisałem im wypowiedzenie na ich skrzynkę mailową. Żeby było śmiesznie, wczoraj przypadkowo udało mi się połączyć z siecią, tyle że na routerze ciągle migała lampka "info", która troche mnie irytowała, więc zalogowałem się na nim przechodząc proces konfiguracji do końca i... neta już nie ma, a właściwie jest tylko youtube z apki na telefonie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zresetowałem go jeszcze parę razy i wciąż to samo, każe mi się zalogować u dostawcy telekom.de, a Youtube i tylko Youtube działa jakby nigdy nic.
Jak ten monter chciał mnie podłączyć do sieci? Czy da się jakoś ominąć proces logowania, tak jak udało mi się to zrobić wczoraj przez przypadek? POMOCY ()

#problem #hardware #router #programowanie #internet #kiciochpyta #niemcy
Dafron - Dwa tygodnie temu przeprowadziłem się z jednego Niemieckiego miasta do drugi...

źródło: comment_15894918117oIEnk6mOjmV4tycrQUfEI.jpg

Pobierz
  • 1