Wpis z mikrobloga

@Wurmloch:

prawa pracownika, które wypracowaliśmy przez ostatnie 200 lat

raczej które wywalczyli pracownicy nieraz mordowani przez burżujów

Popatrz jak przed wojna wyglądał obecny Wrocław - który był daleko na
Formbi - @Wurmloch: 
prawa pracownika, które wypracowaliśmy przez ostatnie 200 lat
r...
  • Odpowiedz
@Formbi: Kolego rozumiem, że ciężko przewartościować fakty, które wyznaje się całe życie (dlatego np PiSowcy nie potrafią dyskutować o złych czynach ich partii). Co do migracji: jestem umyslem ścisłym i lubię fakty. W latach 1951-55 1,5 miliona osób wyemigrowało z wschodnich Niemiec na Zachód a w przeciwnym kierunku wyemigrowało 300 tysięcy (https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/DOC_0001109662.pdf) To jest obiektywna miara gdzie było lepiej. Co do ładnego miasta i chatek z gowna. Chodziłes do
Wurmloch - @Formbi: Kolego rozumiem, że ciężko przewartościować fakty, które wyznaje ...

źródło: comment_1589496793F9v2vUS3E7K08IE4VqvjVv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wurmloch:

1,5 miliona osób wyemigrowało z wschodnich Niemiec na Zachód a w przeciwnym kierunku wyemigrowało 300 tysięcy

no i towarzysz objaśnił kto gdzie migrował

Nie bo każdy jest inny. Cześć się nie stara i ma słabe owoce pracy. Wiadomo niektórzy maja pecha i rodzą się w rodzinach gdzie ma się na nich #!$%@?

a jakoś socjalizm wyciągnął ludzi z chatek z gówna do bloków
  • Odpowiedz
@Formbi: A Kapitalizm z chatek gowna do drapaczy chmur w USA. Kapitalizm wyciągnął tez na przełomie 17 i 18 wieku 90% ludności ze szponów feudalizmu. Dzięki temu chłop, który był niewolnikiem mógł stać się przedsiębiorca (ty pewnie powiesz chciwym prywaciarzem). Tak wiem były patologie w 19 wieku jak praca dzieci czy 60h tygodniowo ale jak mówiłem dlatego walczymy o lepsze rozwiązania i wzajemny szacunek. Szanujmy i przedsiębiorców i ludzi pracy.
  • Odpowiedz
@Wurmloch:

Kapitalizm wyciągnął tez na przełomie 17 i 18 wieku 90% ludności ze szponów feudalizmu.

no tak, a obecnie należy go się pozbyć

Szanujmy i przedsiębiorców

mhm
  • Odpowiedz
@Formbi:

a jakoś socjalizm wyciągnął ludzi z chatek z gówna do bloków .

w jakim świecie ty żyjesz 100 milionów ludzi umarło, w tym 80 milionów z głodu nie mam słów już.
  • Odpowiedz
Podatków i składek nie płacisz na urlop, bo urlop leży w gestii pracodawcy.


@terion: Panśtwo na to nie wpływa przy Uop? Nie odróżniasz przywilejów zabezpieczonych przez państwo od tego co sobie można wynegocjować.
  • Odpowiedz
Panśtwo na to nie wpływa przy Uop?


@svr_: Państwo wymusza, ale płaci pracodawca. Dlatego na B2B pracodawcy dają wyższe stawki, ale nie płaca za urlopy. To kwestia między dwoma podmiotami. Ale dlaczego ma to uzasadniać jakieś przywileje podatkowe to nie mam pojęcia?
  • Odpowiedz
w jakim świecie ty żyjesz 100 milionów ludzi umarło, w tym 80 milionów z głodu nie mam słów już.


@CsRn55: A w Polsce to raczej wyciągnął ze wsi do bloków i zredukował analfabetyzm czy raczej zabił 100 milionów hę?
  • Odpowiedz
dlatego że to wymuszanie też kosztuje, więc niech płacą za to ci którzy na tym zyskują


@svr_: Bzdura. Rozliczanie i kontrola faktur to dopiero kosztuje.
  • Odpowiedz
Bzdura

w pip za darmo pracują?

Rozliczanie i kontrola faktur to dopiero kosztuje.


@terion: Ale co to ma do rzeczy, państwo na tych kontrolach zyskuje to niech płaci. Chyba, że mówisz o tej księgowości dotyczącej zatrudnienia którą państwo w imieniu pracownika w całości zrzuciła na pracodawcę to się zgadzam, to kosztuje( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdrawiam cieplutko.
  • Odpowiedz