Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!

Obiecałam sobie, że w tym roku nie będę robiła na okrągło szparagów grillowanych w boczku a popróbuje nowości, no to jest kolejna z nich :)

Szparagi w sezamowej glazurze

1 pęczkek szparagów
1 łyżka neutralnego oleju do smażenia
2 łyżki sosu sojowego
2 ząbki czosnku
Świeży korzeń imbiru, o objętości czosnku
Chili
1 łyżka nasion sezamu
1 łyżka oleju sezamowego
Pieprz
Opcjonalnie słodzidło

Szparagi przygotować - odłamać zdrewniałe końcówki, grubsze sztuki przeciąć wzdłuż na pół. Wrzucić na rozgrzany olej i smażyć kilka minut.
Posiekać czosnek, chili i imbir. Wymieszać z sosem sojowym, olejem sezamowym, sezamem. Doprawić pieprzem i opcjonalnie słodzidłem.
Gdy szparagi będą już tak miękkie jak lubicie, dodać wymieszaną glazurę i smażyć jeszcze chwilę aż odparuje

MAKRO: 354kcal 13B 27T 13W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
Pobierz c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!

Obiecałam sobie, że w tym roku nie będę robiła na okr...
źródło: comment_1589434170U1ULIy3iI9Wa1Panv8MauI.jpg
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brand_new_brain: według mnie mają mało smaku same w sobie, chociaż większość warzyw uwielbiam w pojedynkę, to szparagi to mega nudy. Proszę cię o rozwinięcie swojej opinii, możesz porównać smak szparagów co czegoś, z czym ci się kojarzy, może dzięki tobie zrobię kolejne podejścia xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swinka_morska: ja jadłam w knajpie + przyrządziłam sama, żeby upewnić się, że niewarto wydawać tyle hajsu xD a jeśli to warzywo jest jak tofu, czyli "nie ma smaku, ale dodatki najważniejsze", to już wolę kupić brokuł albo brukselkę, tańsze i ma jakiś smak, a z dodatkami jeszcze lepsze xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chixi: pewnie, że możesz, szukam powodów dla których ludzie tak szaleją ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale gotujesz je, żeby były miękkie, albo smazysz, tak? Czy nie xD