Wpis z mikrobloga

Dostałem z roboty kartę podarunkową do media markt na 500zł i chcę sobie go wykorzystać do dołożenia do smartfona.
Mam w tej chwili 3,5 letniego Xiaomi redmi 4x który zaczyna mocno zwalniać i szybko drenuje się bateria.

Nie zależy mi na jakimś ultra sprzęcie do grania, raczej na ogólnej wydajności, bo potrzebuję sporo aplikacji biznesowych (Slack, Teams, Office itd) w miarę dobrym aparacie, NFC i diodzie powiadomień.

Jest w MM 8T za 900zł, i byłby idealny tylko nie ma diody powiadomień. Z kolei 8 Pro kosztuje 1100zł, a jakoś dużo lepszy nie jest i mają tylko wersję z 64GB pamięci, a nie 128 jak 8T. Ma niby większą baterię ale podobno nie trzyma dużo dłużej. No jedynie co, to ma 6GB ramu, a nie 4 jak 8T. To akurat może być dla mnie przydatne.
A może jakiś Honor albo Huawei jest godny polecenia? Czy dołożyć do tego 8 Pro?
#smartfon #xiaomi
  • 11
@RozkalibrowanaTurbopompa Za Huawei się nawet nie rozglądaj, nowe modele nie mają google a stare bez podjazdu do nowych motoroli czy xiaomi.

Note 8t dobry wybór w tej kwocie, jak przesiadasz się z redmi 4x i nie potrzebujesz super parametrów będziesz zupełnie zadowolony. 8 pro to dobry model ale ma swoje mankamenty jest ogromny i na procesorze mediatek więc dostanie pewnie tylko jedną aktualizacje i koniec

Z innych marek to Motorolę bym ci
@RozkalibrowanaTurbopompa: ja osobiście bym dołożył do Pro. Ewentualnie, jeżeli ta karta ma ważność z miesiąc, dwa, to poczekaj na premiery Xiaomi. Dziś ma być ogłoszenie polskich cen dla Redmi Note 9 i Note 9 Pro. Zapewne ceny Note 8T i Note 8Pro pójdą w dół, a promować będą te nowe.
@Am61: mam kumpla co kupił po 8T wlasnie 8Pro i mowi, że gdyby miał dołożyć 1zł to nie miałoby to sensu a zmieniał bo mógł w tej samej cenie podmiankę zrobić.
@widmo82: Jest spora różnica w Pro, chociażby aparat, który w Pro jest sporo lepszy. 6 vs. 3/4 RAM też robi robotę, bo wiadomo, że za rok, dwa to 6 będzie standardem, a 4 i mniej może już kuleć. Użyty Mediatek jest bardzo mocny w tej półce cenowej i jak ktoś nie planuje bawić się w customy, to jest ok.Oczywiście jeżeli cena gra rolę, to Note 8T będzie świetnym wyborem.
@RozkalibrowanaTurbopompa:
@widmo82: Nie tabelkowy, ale chyba lepiej mieć mocniejsze podzespoły? Z tym, że w Media Markt za te mocniejsze podzespoły trzeba dopłacić ponad 400 zł, a to już jest ponad połowa ceny Note 8T. Dlatego jak telefon ma być z MM to Note 8T jest najlepszym wyborem, bo Note 8 Pro sensowną cenę ma poniżej 1000 zł.
@widmo82: Miałem Pro ostatnio pewien czas, a 8T ma znajomy, i o ile w codziennych zastosowaniach są podobne (jak każdy telefon o takich parametrach), to wersja Pro np. aparatem mocno nadrabia. Zdjęcia w wersji Pro w słabszych warunkach pogodowych wyglądają lepiej, posiadają więcej szczegółów. Nie gram na telefonach, więc jakieś testy wydajności pomijam. Natomiast aplikacje wyraźnie szybciej startują, a te 2 GB RAM sprawiają, że czuć wyższą wydajność. Co do ramek