Wpis z mikrobloga

@patatier: Nie jestem specem w tym temacie ale nigdzie na mapach nie widziałem żeby zabór austriacki nachodził na Śląsk. Masz przykłady jakie części Śląska?
@Tytanowy prawda, pisałem z pamięci i coś mi się uroilo, że to dopiero wtedy stracili Śląsk, a to przecież jeszcze przed rozbiorami było. No tak czy inaczej można na luzie uznać, że co najmniej 3 narody moga spokojnie rościć sobie prawa do Śląska.
@valencianista: No zdecydowanie bliższe jest to prawdy niż "rotacja pomiędzy 3 państwami" opa, bo było ich trochę więcej, chronologicznie:
Państwo Wielkomorawskie -> Księstwo Czeskie -> Księstwo Polskie -> Królestwo Polskie -> Księstwa Śląskie -> Królestwo Czeskie -> Austria (Habsburgowie) -> Królestwo Pruskie/Austria -> Cesarstwo Niemieckie/Austro-Węgry -> Republika Weimarska/Czechosłowacja/Rzeczypospolita Polska -> III Rzesza/Czechosłowacja/Rzeczypospolita Polska -> Polska Republika Ludowa/Czechosłowacja/Niemiecka Republika Demokratyczna -> Rzeczypospolita Polska/Republika Czeska/Republika Federalna Niemiec.

Jak coś pominąłem to poprawcie. ;)