Wpis z mikrobloga

@Muk4: jeść szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że niektóre knajpy dają mięso do odpoczynku w wyższej temperaturze, widziałem też patenty na część smażenia już na wyłączonym ogniu, wyłącznie na cieple z patelni - to ponoć skraca czas potrzebny na odpoczynek mięsa. No i podgrzany talerz.
  • Odpowiedz
  • 1
@Czesiowcy wygląda super mimo że nie lubię steków, ale zaciekawiła mnie inna rzecz. Napisałeś że regularnie wyparzasz deski, w jaki sposób ?
  • Odpowiedz
@BaRi: Przelewanie deski gorącą wodą (czajnik elektryczny po korek i gotujemy) i religijne mycie wodą z detergentem po każdym użyciu. Nie ma takiej możliwości, żeby decha nie przeszła szorowania, szczególnie po krojeniu mięsa.

To szorowanie weszło mi w nawyk, odkąd ujrzałem, jak zawodowy szef kuchni z pewnej popularnej wrocławskiej knajpy traktuje temat higieny deski. Przetarta ręcznikiem po krojeniu mięsa i spoko, można kroić warzywa do sałatki. ( _)
  • Odpowiedz
  • 2
@Czesiowcy bardzo dobre praktyki, ale pamiętaj że drewno nigdy nie będzie tak sterylne jak tworzywo.
Ogólnie zawsze powinno się stosowac oddzielna deske tylko do miesa, tak żeby bakterie z deski zawsze poddać wysokiej temperaturze, a żeby nie przeniosły się do sałatki czy sosu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Czesiowcy spoko, kucharzem przez duże K nie jestem, tylko "drewnologiem"(+ duża styczność mam z katedra żywności) więc rady wyciągnięte są z laboratorium a nie z internetowych voodookitchen forums.
  • Odpowiedz