Wpis z mikrobloga

hejka #drony. Chcę kupić pierwszego dron#, na razie air2 odpada- trochę za dużo $. Teraz pytanie: mini czy air1? Przeznaczenie gównie do #filmowanie , ale jakąś fotkę czasem też strzelę #fotografia . Zastanawiam się na którym modelu stracę mniej, jeżeli za ok rok będę chciał wymienić na air2.
Air1 wiadomo, 4k, rawy, 100Mbps. Mini za to >1k PLN mniej (2250 mini, 3500 air1), a klipy na yt wyglądają dobrze no i ciepła aktualizacja z ustawieniami manualnymi. Zasięg nie jest dla mnie jakiś hiper ważny, bo nie planuję wycieczek >200m. Biorę pod uwagę drony tylko nowe i z FMC.
Ktoś miał podobny dylemat? co radzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_15893791878AVV7fz3XelgTwQ2YfyH7e.jpg
  • 10
@michaszekpetarda: Wiadomo, że więcej $ stracisz na odsprzedaży Air 1 niż Mini. Powody to wyższa cena wyjściowa i premiera następcy. Ale kupując Air 1 może się okazać, że nie będzie wielkiego sensu przesiadki na Air 2 jeśli nie potrzebujesz wyraźnie większego zasięgu. Wtedy korzyści z wymiany na Air 2 ograniczą się do (znacznie) dłuższego czasu lotu, który od biedy można załatwić kilkoma bateriami i tylko nieco lepszej kamerze. No i Air
Zdecydowanie air1 bierz. Mini to taki lepszy spark, a sparka miałem i wymieniłem na air1 którym latam już 2 lata. Filmy robi super, zdjęcia jak zdjęcia bo żadna kamerka w tych dronach nie jest rewelacyjne, no może Mavic 2 Pro.
W filmach 2,7k i 4k to jest różnica (nawet jeśli finalnie się robi do fhd). No a w zdjęciach RAW też dużo daje.
Air2 znowu aż taki rewelacyjny chyba nie jest jak
@atomic77: dzięki za treściwą odpowiedź :) raczej zdecyduje się na air1.
Przemyślałem, faktycznie lepiej air2 i nie ma sensu na na razie myśleć o wymianie dronika za rok.
Może uda się w między czasie zrobić vlos i jak będą faktycznie jakieś korzyści i potrzeby to będę wtedy kombinował. pozdro !
@michaszekpetarda sam szukam teraz air1, robię przesiadkę ze sparka. Sporo osób na grupach sprzedaje teraz 1 z chęcią wymiany na 2. Wiesz, że wolisz nowke, ale może warto poszukać uzywki i zaoszczędzić 1k?
@michaszekpetarda za około 2.5 tysiąca znajdziesz z pocałowaniem ręki, ostatnio jeden na allegro poszedł za 2150, tak wersja fmc. Sporo idzie pod młotek teraz bo ludzie się na air2 rzucili i sprzedają swoje sprzęty. Wiadomo nówka to nówka, ale raczej nikt nie rozbija celowo sprzętu za 3.5k i można znaleźć sporo w świetnym stanie.