Wpis z mikrobloga

#!$%@?, mirki; dwoje dorosłych, logicznie myślących ludzi pokonani przez obudowę Pax z #ikea. Wczoraj zadowoleni poskladalismy cała ramę, wszystkie kołki i śrubki elegancko przytwierdzone, podnosimy delikatnie szafę (składaliśmy na boku) i jak nie jeblo, szafa się zawaliła jak domek z kart, cześć kołków się poulamywala w dziurach, same dziury wyrwane z płyty. Próbujemy to jakoś poskładać teraz, ale tak jak napisałam, wszystko składane zgodnie z instrukcja, dokręcane, chuchane i sprawdzane 3 razy. Miał ktoś kiedyś takie „przygody” z szafami #ikea? Nie wiem czy z zażenowaniem próbować to poskładać jakoś do kupy, czy reklamować (ale słyszałam same zle opinie na temat procesu reklamacyjnego). #meble #pax #zalesie #kiciochpyta
  • 18
@salamander-kwarcowy:

Chwilka guglania i proszę, od 2:40 do 3:10 pokazane jak to powinno wyglądać.

Panowie też to robią nie do końca prawidłowo ale się znają na robocie i wiedzą gdzie uniknąć błędu, w 2:55 widać wyraźnie jak zachowuje się korpus "na boku" bez żadnego obciążenia/podnoszenia, a ty podniosłeś go i się dziwisz.
m.....k - @salamander-kwarcowy: 

Chwilka guglania i proszę, od 2:40 do 3:10 pokaza...
słyszałam same zle opinie na temat procesu reklamacyjnego


@salamander-kwarcowy: i to też nie jest prawdą. Skąd takie opinie? W Ikei reklamacje akurat idą zajebiście. Ok, jak się jest w sklepie to czasami trzeba trochę poczekać (czasami nawet bardzo, bardzo długo w kolejce do ich BOKu), ale reklamacje... naprawdę idą nieźle. Jak ja coś sam #!$%@?łem, to mi to w reklamacji uwzględnili i wymienili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@salamander-kwarcowy Jeśli jebło przy poprawnym montażu to reklamuj, ale Ikea jest zwykle na tyle dobrze zaprojektowana i wyprodukowana, że na bank coś było niedokręcone albo najprawdopodobniej plecy niedobite. Albo podnosiliście za jeden róg.

Protip: Uważaj na różową, bo moja jak wkręca to po niej nawet ze dwa obroty muszę zrobić.

Edit - a sorki, Ty jesteś różową. Ale podtrzymuję, uważaj na siebie XD