Wpis z mikrobloga

Mam do Was pytanie.

Jakie znacie sposoby na usunięcie się z internetu? Chodzi mi dokładnie o usunięcie wszelkich danych o sobie z możliwie jak największej liczby stron.

Zdaję sobie sprawę z tego, że można użyć wujka Google, szukać wszystkich swoich nicków, imienia i nazwiska, itd. a potem usuwać kolejno konta, jednak jest to bardzo czasochłonne, zwłaszcza ze względu na to, że wiele serwisów maksymalnie utrudnia usunięcie konta lub wręcz uniemożliwia.

Może znacie jakieś szybsze i/lub pewniejsze sposoby żeby popełnić internetowe samobójstwo, ew. czy jest możliwość wymuszenia na właścicielach stron usunięcia moich danych z bazy?

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.

A dla czepialskich: tak, nie chcę żeby amerykany mnie podsłuchiwały.

#pytanie #gorzkiezale #internet #prism #firstworldproblems
  • 3
@MrK19: Jestem całkiem pewien, że jeśli będą Cię podsłuchiwać to zdobędą znacznie bardziej intymne dane niż Twoje nicki, maile czy nazwisko.

Musiałbyś przestać korzystać z internetu zupełnie i w tedy Twoje logowania na stronach tez są mało użyteczne.
@DamianParol: To z PRISMem to taki żart. Po prostu chcę pozbyć się starych kont w możliwie szybki sposób, bo nie bawi mnie przeszukiwanie internetu przez kilka dni.

Szczególnie zależy mi na sposobie znalezienia swoich kont, których nie pamiętam że zakładałem, na niewielkich stronach, które ciężko znaleźć przez Google.
@MrK19: zapomnij o takim czyms. Możesz sam przekopywać swoje skrzynki pocztowe w poszukiwaniu maili aktywacyjnych z forum i je usuwac, ale jak jesteś takim paranoikiem to powiem Ci ze amerykanie już dawno zrobili sobie kopie.

Pamietaj co zostało umieszczone w internecie zostanie tam już na zawsze