Wpis z mikrobloga

@Alver: Kulik często polecany przez fizjo, ale specyficznie się na tym siedzi i wygląda też mocno nietypowo. Fajny wymuszający aktywne siedzenie fotel to Sitag Wave. Fabryka Bejot wprowadziła w swoich fotelach stelaże, które wyginają sie w każdą stronę przez co siedzi się trochę jak na piłce. Testowałem to i naprawde fajne wrażenia. Jeśli będziesz zainteresowany konkretnymi modelami, to pisz priv, mogę niezłe ceny zrobić na większość foteli z rynku ;)
@Alver Cześć. Ja na co dzień korzystam z Kulik System w pracy - 8 godzin dziennie przy komputerze. Model to Galaxy i prawdopodobnie kupię taki sam wkrótce do pracy w domu, gdyż mój obecny fotel którego używam w trakcie home office przysparza mi problemów tak z poprawnym siedzeniem, jak i bólowych. Wygląd foteli Kulik System nie powala, natomiast wytrzymałość i wygoda siedzenia jest chyba nie do pobicia. Muszę porównać modele Galaxy i
@Osiou: Właśnie nie ma niczego na rynku co miałoby jednoznacznie dobre opinie. Jakie masz poszycie w swoim Galaxy? zastanawiam czy się bardzo nie zużywa.
@Alver: Poszycie które mają fotele u nas w pracy to chyba T-21, wygląda na zwykły niebieski materiał. Ja osobiście do domu zdecydowałbym się na czarne poszycie. Te fotele się praktycznie nie zużywają, mamy ich poniżej setki u nas w dziale i wyglądają dobrze po wielu latach. Jedynie czasem (raz na ~rok) trzeba dokręcić śruby mocujące oparcie do siedziska, bo zaczynają się luzować.
@Alver Poszycie na filmiku jest zupełnie inne niż mamy w pracy, jakby zamszowe, przez to wygląda fatalnie. To u nas wygląda jak zwykły, gruby materiał. Plastiki na filmiku wyglądają faktycznie na porysowane jakby od ściany lub mebla. Duże znaczenie ma pewnie kwestia gabarytów osobnika. Ja ważę ok. 80kg przy 182 cm wzrostu, dla osoby grubszej to krzesło może być zupełnie inne w odczuciach niż dla mnie.
@Osiou: Byłem, siedziałem. Co do różnicy między Galaxy a Elegance to tylko szerokość oparcia. Jeśli chodzi o różnicę co do wzrostu użytkownika to pozostaje tylko regulacja wysokości oparcia.
Jeśli siedzi Ci się dobrze w pracy to i w domu powinno być dobrze. Sam się skłaniam również do fotela Galaxy (z szerszym oparciem) o ile nie znajdę nic lepszego lub w lepszej cenie do poniedziałku.
Nie masz problemu z poprawną postawą przy
@Alver Co do regulacji, to jak już znalazłem najlepsze dla siebie ustawienie, to nie zmieniałem nic później. W pracy dodatkowo używam podnóżka, a w domu obecnie taboretu. Ten fotel z pracy sam wymusza poprawną postawę, w niej właśnie siedzi się najlepiej, stąd skłaniam się do jego zakupu. Co do regulacji, w pracy mamy te podłokietniki z dodatkowymi kątami regulacji, ale nie wiem czy one są aż tak potrzebne. Najlepiej sprawdzić samemu czy