Wpis z mikrobloga

Jeszcze kilka tygodni temu przechadzając się obok starego rynku w Poznaniu byłem bardzo zdziwiony widząc biuro wyborcze Szymona Hołowni. Znałem go oczywiście z mam talent, wiedziałem, że pisze jakieś książki, że ma poglądy pro-katolickie. Tyle.
Dziś Pan Szymon brylujący w mediach społecznościowych wyrósł na najpoważniejszego rywala Dudy. W zasadzie można powiedzieć że przesądzone jest i to właśnie ci dwaj spotkaja się w 2 turze w wyborów.
Opozycja przegrywa błądzi jak we mgle (albo jak w jej ostrym cieniu ( ͡º ͜ʖ͡º)). Kampania prowadzona przez słabą Kidawe nie przynosi skutków.
Kamysz z PSL jest bo jest, każdy ich kojarzy jako tych którzy koniec końców dogadują się z tymi z którymi dogadać się opłaca. Nie jest zagrożeniem dla nikogo.
CIekawi dość wysokie (bodajże 9%?) poparcie Bosaka. Ciekawi i niepokoi...?niepokoi nie dlatego, że może wygrać, ale dlatego, że pokazuje że ruchy skrajnie nacjonalistyczne przybierają na sile. Konfederaci są zbyt skrajni, żadna skrajność nie jest dobra.
Jest i Pan Szymon. Z mam talent. Ma żonę podobno niewierzącą (wojskowa-pilot) i to pokazuje że znany mu jest również świat bez religii i go toleruje. Świetnie punktuje PiS w obecnej sytuacji, dobrze kieruje kampanią w mediach społecznościowych


Jest wierzący więc PiS nie może go cisnąć z tego tytułu, nie rządził i nie ma partii więc politycznie nie ma niczego za co można go besztac i prac brudy. To oczywiście też wada - nie ma doświadczenia politycznego, co jest i będzie mu wytykane, jednak to koniec większych grzechów Hołowni których może uczepić się PiS.
Jest bardzo ciekawym zjawiskiem, niewygodnym, zabiera spora część elektoratu Andrzejowi, gdyż od pewnego czasu polityczna scena to trochę prokatolicka opcja vs opcja liberalna. Tu mamy pewnego rodzaju kanibalizm, dużo osób dotąd rozdartych za kim głosować (bo hurr durr nie bede głosować na tych bezboznikow! Muszę na pis) zagłosuje na teraz na Hołownię.
PiS to wie i sra pod siebie. Robi sie ciekawie.

Czy Szymon Hołownia wygra z ostrym cieniem mgły? Tego nie wiem. Nie wiem też czy zagłosuje na niego w 1 turze, jednak jeśli dojdzie do 2 tury j będzie do wyboru Duda vs Hołownia....?
Podoba mi sie Hołownia za odwage, za pewnego rodzaju świeżość, za to jak punktuje PiS, niekoniecznie chce go mieć za prezydenta, ale z drugiej strony pewny jestem że bardziej nie chce by drugi raz został nim Duda. Taką retoryke może obrać zaskakująco dużo osob. W drugiej turze już nie będę pewnie miał wątpliwości.
#polityka #wybory #duda #holownia #przemysleniazdupy
Pobierz B.....n - Jeszcze kilka tygodni temu przechadzając się obok starego rynku w Poznaniu ...
źródło: comment_1589305165KcUoGvCCBNJ3YyFjzJuKmp.jpg
  • 12
@Bigosowy_baron: bardzo dużo znajomych którzy tak jak Ja głosowali na Biedronia kieruje się w kierunku Hołowni w drugiej turze. Jeśli do niej by doszło to Hołownia wygra bo pójdą zagłosować przeciwko Dudzie wszyscy z opozycji do PiS a także niezdecydowani którym w poprzednich wyborach nikt nie pasował. Hołownia daje nadzieję na normalność w byciu Prezydentem. Myślę jednak, że PIS doskonale zdaje sobie z tego sprawę i będą się starali w nieskończoność
@#!$%@? Sęk w tym że nie mogą, max to jest któryś tam sierpień (bodajze 8) - bo wowczas kończy sie kadencja Dudy obecna. Poza tym obecnie chyba czas niekoniecznie działa na ich korzyść wobec ciągłego wzrostu popularności Hołowni.
CIekawi dość wysokie (bodajże 9%?) poparcie Bosaka. Ciekawi i niepokoi...?niepokoi nie dlatego, że może wygrać, ale dlatego, że pokazuje że ruchy skrajnie nacjonalistyczne przybierają na sile


@Bigosowy_baron: Zaryzykuję, że Bosak jest po prostu tym samym czym był Kukiz 5 lat temu - "antysystemowym buntem". Z resztą razemowa część głosujących na Lewicę to też elektorat buntu - z tym, że bosakowcy buntują się przeciwko "lewactwu" twierdząc, że wszyscy poza nimi są lewakami,
@Bigosowy_baron: Ktoś tu ostatnio wrzucał sondaż z którego wynika, że jeszcze w lutym większość elektoratu Bosaka była gotowa w II turze poprzeć Dudę, jeśli ich kandydat by się nie dostał. A teraz już są chętniejsi by po prostu odpuścić II turę niż głosować na Dudę.
no trzeba przyznać że operacja Hołownia to majstersztyk, ciekawe kto na to wpadł żeby Szymka wkręcić w wybory, bo na 99% ktoś za nim stoi


@trueself:
https://www.wprost.pl/polityka/10298635/szymon-holownia-przedstawil-swoj-sztab-wyborczy-chce-zebrac-od-5-do-10-mln-zl-na-kampanie.html

Gen Różański:
- https://www.tvp.info/46273579/general-rozanski-zostal-doradca-szymona-holowni
- https://www.wprost.pl/wybory-prezydenckie-2020/10290891/gen-rozanski-zostal-doradca-holowni-to-czlowiek-absolutnie-wyjatkowy.html

Michał Kobosko:
- https://wiadomosci.onet.pl/kraj/michal-kobosko-odchodzi-z-atlantic-council/9835kqj

Jacek Cichocki:
- https://en.wikipedia.org/wiki/Jacek_Cichocki

przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów i przewodniczący Zespołu ds. Programowania Prac Rządu w rządzie Donalda Tuska i w rządzie Ewy Kopacz.


Jak widać, taka lepiej zorganizowana „Kidawa” ze wsparciem USA.
@WaveCreator: To dość oczywiste, że punkt widzenia zależy od punktu widzenia i że jeśli swój punkt widzenia uzna sie za słuszny, to każdy na lewo jest za bardzo lewicowy, a każdy na prawo jest za bardzo prawicowy