Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś najlepsze chłodzenie powietrzne CPU w kategorii wydajność/cisza?
Myślałem nad Dark Rock 4 Pro, tylko zastanawiam się czy nie jest przereklamowane. Ma ktoś jakieś doświadczenie?
Procek to Ryzen 5 3600, na razie nie planuję OC.
#pcmasterrace
  • 13
@s3ndr0 mam Ryzena 3600 z chłodzeniem Dark Rock 4. Jest bardzo cicho i wydajnie. Temperatura max na procu jaką widziałem w OCCT to 72 stopnie. Wentylator praktycznie niesłyszalny nawet na najwyższych obrotach
DR4 to overkill trochę na 3600


@Roniq: Co xD To dobry wybór nawet do ryzena 3 czy i3, ustawiasz wentylatory na minimum i masz świetną kulturę pracy i niskie temperatury. SPC ma kiepskie wentylatory.
@Ibanez_ co do gelida się nie wypowiem bo nie miałem tego chłodzenia, ale Fortisa mam i testowałem na tym procu. Różnica jest znacząca jeżeli chodzi o kulturę pracy. Jeżeli komuś na tym zależy to moim zdaniem warto dopłacić
@Ibanez_ nie mam sonometru żeby to sprawdzić, ale różnica jest "słyszalna". Nie są to jakieś wielkie różnice, ale dla mnie istotne. Niemniej jednak Fortis 3 również jest dobrym wyborem i byłem z niego zadowolony. Największym minusem DR4 jest to że koliduje z pierwszym bankiem pamięci RAM
@maruud: Jaką pastę kładłeś na DR4 i jaka temp w spoczynku? Manualnie określasz obroty wentylatora czy automatyczne sterowanie? Trzeba przy montażu grzebać z tylnej strony MOBO czy wystarczy tylko od przodu?
@s3ndr0: użyłem tej dołączanej do chłodzenia. W testach wypada bardzo dobrze więc nie widziałem sensu nakładanie innej. W spoczynku temperatury około 34 stopnie. Obroty wentylatora ustawiłem manualnie, w spoczynku wentylator mam ustawiony na 40% (jest niesłyszalny). Z tyłu musisz zamocować backplate od chłodzenia