Wpis z mikrobloga

Witam Mircy z Niemiec, Francji i UK,

W lipcu muszę się udać do Polski (z UK). Mam dwa plany:

1. Jeśli granice zostaną otwarte to lecieć do Warszawy i przeczekać dwa tygodnie w kwarantannie (jeśli jeszcze będzie).
2. Jeśli granice będą zamknięte (brak lotów) zamierzam lecieć do Niemiec i wynająć samochód. W Niemczech (tak jak w Polsce) kwarantanna jest obowiązkowa.Czy orientujecie się czy można wylądować i ruszyć w dalszą podróż samochodem? Z tego co znalazłem tutaj (https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268) obywatele EU mogę bez problemu się poruszać.
3. Plan rezerwowy, polecieć do Paryża i dalej samochodem (analogicznie jak w planie #2).

#emigracja #uk #niemcy #francja #transport #emigrujzwykopem
  • 23
  • Odpowiedz
@jar3cki12 Świeża praktyka: busiarz wysadza Cię przed granicą, przechodzisz na piechotę i wsiadasz po drugiej stronie granicy, busiarz udaje że na pusto jedzie. Biorą tylko kilka osób za sporo większą kasę niż zwykle.
  • Odpowiedz
@jar3cki12 Mama kolegi jechała, granice tranzytowe bez kwarantanny były, ale ona całą drogę busem jechała. Na pewno jeśli się tylko przesiadasz to bez kwarantanny, ale z wynajęciem samochodu nie wiem, nie doczytałem że chcesz wynająć.
  • Odpowiedz
@jar3cki12 uk ma znieść kwarantanne dla ludzi przylatujacych z irlandii i francji, może to będzie dla Ciebie przydatne info, szczegółów sobie poszukaj, nie kojarzę daty
  • Odpowiedz
  • 0
@jar3cki12 strażnicy na granicy twierdzą że do 16 czerwca granicę zamknięte. Jeśli chodzi o Słubice to przejść możesz owszem ale bez papierku, lub umowy niemieckiej kwarantanna. No chyba że trafisz na strażnika lajtowego. Odemnie ludzie z pracy codziennie przy kontroli muszą pokazać umowę, więc raczej trudno żeby lajtowo przejechać. A auta z dalszych zakątków Europy ściągają na bok.
  • Odpowiedz
@g0m3z: jestem przygotowany na dwa tygodnie kwarantanny, więc będzie ok. Obecnie bilety lotniczne mam na 18 czerwca. Jeśli granice będą jeszcze zamknięte to polecę po prostu do Niemiec, a dalej samochodem.
  • Odpowiedz