Wpis z mikrobloga

Wszystkim, którzy szukają alternatywy dla mięska polecam seitan, czyli teksturowane białko pszenne i ogólnie roślinne. Na zdjęciu białko grochowe. Kupuje się je w takiej suchej formie (granulki, kotlety, włókna), moczy w wodzie 15 minut i mamy takie mięsko mielone, można z niego stworzyć dosłownie wszystko.
Według mnie dużo smaczniejsze od kotletów i granulatu sojowego, bo ma lepszą teksturę, faktycznie jest co pogryźć.

Kupiłam to na Allegro: https://allegro.pl/oferta/tbr-chunks-teksturowane-bialko-grochowe-250-g-9067145533?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

250 gram za 13 zł starczy na jakieś 3-4 obiady dla mnie i niebieskiego więc myślę, że to dość tania alternatywa.

#gotujzwykopem #weganizm
kjutdziewczynka - Wszystkim, którzy szukają alternatywy dla mięska polecam seitan, cz...

źródło: comment_1589218245dzW71Y4ASLwEVluTIYplmM.jpg

Pobierz
  • 14
@kjut_dziewczynka ja brałam z polsoi (chyba) już taki namoczony i też przyprawilam w gyrosie. Petarda. Teraz wszędzie szukałam i nie mogłam znaleźć, a poprzednio kupiłam w Auchan. Muszę spróbować z tym w wersji suchej
@PiersiowkaPelnaZiol przepraszam, ale nie wiem do końca do czego się odnosisz () Jeśli chodzi o seitan to jem go w dalszym ciągu i uważam że to najlepszy zamiennik mięsa pod względem tego, że można z niego zrobić wszystko i najbardziej przypomina mięsko. Ale ze wszystkich zamienników ma też chyba najmniej jakościowe białko więc całej diety bym na nim nie opierała