Wpis z mikrobloga

A dziś Polska - Portugalia z mundialu w 2002. Kto oglądał ten mecz 18 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
Ja pamiętam, że jakieś 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem wylądowałem, pierwszy raz w życiu, na dywaniku dyrektora mojej podstawówki xD . W sumie nie pamiętam z jakiego powodu, jakiejś pierdoły. Ale strasznie się obsrałem, no i jeszcze potem ten mecz ( ͡° ʖ̯ ͡°) .

W sumie z Portugalią nie grali tak beznadziejnie jak z Koreą. Ale skoro mieliśmy eksperta Hajtę i Wałdocha w tragicznej formie, Dudka który po sezonie w Liverpoolu miał dziurawe ręce (i po tamtym mundialu nie wrócił już do swojej dawnej formy, gdy był jednym z lepszych bramkarzy w Europie).

Szkoda tamtej kadry, bo mielismy niezłych piłkarzy za granicą, skorumpowaną ale przyzwoitą sportowo ligę - ówczesne wyniki polskich klubów w europejskich pucharach dziś byśmy przyjęli z pocałowaniem ręki.
Ale Engela ewidentnie zgubiły słowa o zakończeniu selekcji, przez co podstawowi zawodnicy, którzy już byli po swoim peaku (Hajto, Waldoch, Świerczewski), mimo iż przyjechali bez formy, byli pewni miejca w składzie. Doszło do tego pajacowanie na samych mistrzostwach, awantury z dziennikarzami (przezywanie Błońskiego od "wodogłowia"), i skończyło się jak wiemy.

A powiem wam, że od czasów Olisadebe chyba nie mieliśmy tak dynamicznego i zarazem dobrze wyszkolonego technicznie napastnika.

A sędzia Hugh Dallas tą nieuznaną bramką odebrał smak życia ( _) . Nawet zakładając, że bramki słusznie nie uznał, to ogólnie strasznie wkurzał swoim sedziowaniem, a to co później zrobił w meczu Niemcy - USA to mega kryminał.
Z tych międzynarodowych, których pamiętam, to chyba najgorszy obok Kim Miltona Nielsena, Marciniaka, może Overbo (ci którzy gwizdali Korei z Włochami i Hiszpanią są w oddzielnej lize)

#mecz #pilkanozna #pilkanozna #futbol #retrofutbol #mistrzostwaswiata2002 #mundial2002 #tvpsport #retrotvpsport #kiedystobylo #kiedystobylo #pilkanozna
Rino91 - A dziś Polska - Portugalia z mundialu w 2002. Kto oglądał ten mecz 18 lat te...

źródło: comment_158912470538EGolBhcGFCNgUjCr1eJU.jpg

Pobierz
  • 6
@Rino91:
mnie zainteresowało w sumie czemu w czasie grania hymnów piłkarze obu drużyn stali razem za ręce jak dzieci w przedszkolu, a nie jak zazwyczaj trzymając się za barki? Czy to jakiś wymóg organizatorów??
I drugie - przywitania po hymnach między zawodnikami przez normalnie podanie ręki, a nie jak od kilku lat zbijanie piony jak w jakichś gangach - SKĄD SIĘ W OGÓLE TO WZIĘŁO????
Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie tych dwóch
@utede: tak, Marciniak jest bardzo przeceniany. Dziwne, że poza Polską i może działaczami Uefy nie cieszy się znowu taką dobrą opinią. To co robił na meczu Niemcy-Szwecja na mundialu w Rosji to było turbo dyletanctwo. Nic dziwnego, że nie sedziowal już w fazie pucharowej.
@Rino91: bardzo przeceniany i dlatego od pru lat sędziuje masę ważnych meczów LM i międzynarodowych? Nikt nie mówi ze jest najlepszy, ze nie popełnia błędów ale to aktualnie górna półka sędziów na świecie. Chociażby ostatnio poprowadzony kapitalnie mecz Atletico-Liver