Wpis z mikrobloga

Mamy tu jakiegoś speca od turbo? Mondeo 2.2 przedlift zrobiony na 200KM. Ostatnio jechałem full ludzi + bagol i przy redukcji i bucie zaczął kopcić. Myślałem ze to przez obciążenie albo słabe paliwo (tankowałem na stacji na wsi). Ostatnio jednak jechałem sam, złapałem 170 i stracił moc. Zjechałem do miasta i powyżej 2500 brak mocy. Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko wróciło do normy (oprócz tego ze nadal kopci jak się mu da troszkę). Turbo umiera, czy zawiesza się aby ten nastawnik (jest chyba elektronicznie sterowana)? Wtryski? Mam ziomka który mi wisi regenerację turbo i nie wiem czy zawracać mu już gitarę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podobny problem był jak padła sonda lambda (typowy przypadek w tych silnikach), ale wymieniłem na nowa Bosha. 280K nalotu, turbo jeszcze oryginalne. Na hamowni wyszło jakieś dwa miesiące temu 171 KM wiec zdrowo. #ford #motoryzacja #turbo #diesel
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shirako: zamiast zgadywać i gdybać to pod komputer podłączyć. Może być i sonda mimo ze wymieniana, tak samo jak pompa czy sterownik silnika, czujnik położenia wału itp itd. Możliwości jest multum.