Wpis z mikrobloga

Cześć, dziś zapraszam Was do znaleziska Chaczapuri Adżarskie - prosty przepis na pyszne gruzińskie łódki z serem

Zachęcam też do przeczytania tego postu dalej bo mam kilka małych ogłoszeń :D

1. Po pierwsze bardzo dziękuje, za pozytywne przyjęcie projektu Top Gar i wiele ciepłych wiadomości, uwag oraz komentarzy, które od Was dostaję. Dają one dużo motywacji do dalszej pracy :D!

Kanał zadebiutował nieco miesiąc temu (7 kwietnia) i nie ukrywam, że rzuciliśmy się z nim trochę na głęboką wodę. Robimy coś czego nigdy wcześniej nie robiliśmy więc nie wszystko jest idealnie, ale staramy się cały czas poprawiać :) Analizowaliśmy otrzymywane od Was uwagi, sugestie, itp. Myślę, że udało nam się poprawić kilka spraw.

Myślę, że lepiej ogarniamy już nagrywanie, poprawiliśmy dźwięk (nowy mikrofon) oraz oświetlenie i jeszcze kilka innych rzeczy co mam nadzieję zauważycie w dzisiejszym odcinku.

Oczywiście wiele jest jeszcze do poprawy, przede wszystkim chciałbym poprawić swój warsztat prezenterski, sposób wysławiania się, intonację, itp. W tym celu zapisałem się już nawet do doktora... doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznastwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz mojego dobrego kolegi @roverkielce.

Chciałbym też kupić drugi aparat, co bardzo ułatwiłoby nam nagrywanie. Odcinek z Chaczapuri nagrywany jest na dwa aparaty (jeden mój, a jeden pożyczony od @polski) przez co przynajmniej dla mnie wydaje się ciekawszy, był też dużo łatwiejszy do montażu.

2. Po drugie chciałem Was przeprosić, że tak długo musicie czekać na CZIMICZANGĘ, która wygrała w ostatnim głosowaniu. Przepis w formie pisanej wraz ze zdjęciami mam gotowy już od kwietnia. Chciałem dograć do niego video, ale nie wyrobiliśmy się podczas ostatniego dnia zdjęciowego (wychodziliśmy ze studia jakoś koło 22-23).

Przepis zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu (prawdopodobnie we wtorek), jutro nagrywam wideo dotyczące jednego z dodatków do niej (dzięki pożyczonemu od kolegi tłu fotograficznemu zrobiłem sobie też mini studio w pokoju, mam nadzieję, że się wam spodoba). Oczywiście Was do niego zawołam :)

3. Po trzecie pewnie niektórzy z Was widzieli, że jakiś czas temu dodałem na mirko info o tym, że chciałbym zrobić również serię dotyczącą drinków łatwych do przygotowania w domu. W tej serii chciałbym prezentować zarówno klasyczne koktajle jak również tam gdzie to możliwe również w wersji bezalkoholowej.

Nie wiem niestety jak to rozegrać z filmami.

Czy lepiej jeśli będzie jeden film i w nim dwie wersje (z alkoholem i bez) czy lepiej dwa osobne filmy opublikowane w tym samym czasie?

Na korzyść dwóch osobnych filmów przemawia to, że będzie to wtedy bardziej uporządkowane, a osoby których nie interesuje alkohol nie będą musiały go oglądać, oraz w drugą stronę Ci, których nie interesują wersje virgin nie będą musieli przewijać. Ułatwiłoby to też późniejszą kategoryzację filmów (stworzenie osobnych playlist do jednych i drugich drinków). Osoby, które znają się jednak trochę lepiej na YouTube ode mnie pisały mi jednak, że lepiej nie publikować dwóch filmów jednocześnie. Ktoś jest w temacie i może mi pomóc?

Zastanawiam się też nad stworzeniem osobnego tagu na Wykopie, aby wszystko było ładnie i przejrzyście. Myślałem o #barekmg78 albo #pijzmg78. Który wydaje się Wam lepszy? A może macie jakieś inne pomysły?

Przy okazji chciałem podziękować też @bartoszfcb @Prendkosc oraz mojej szwagierce, którzy są barmanami i zaoferowali swoją pomoc merytoryczną oraz to, że będą czuwać nad poprawnością serii :)

To będzie na tyle :) Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem i gratuluję wszystkim, którzy dotarli aż do końca tego posta :)

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu,
MG78

_____________________________________

#kuchniamg78 - tag do obserwowania

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
MG78 - Cześć, dziś zapraszam Was do znaleziska Chaczapuri Adżarskie - prosty przepis ...

źródło: comment_1589017527fmFFieqmlF5JUgwQ2Kiy2P.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@MG78 Pomysł ode mnie na ulepszenia:
1. Dodawanie na koniec filmu do każdego dania 1-3 win, które polecacie i pasuje do potrawy. Nie widziałem, żeby ktokolwiek tak robił a zainteresowanie winami jest spore i rośnie z roku na rok. Warto połączyć te dwa tematy i stworzyć coś innowacyjnego na YouTube.

2. Jako, że drink to dość szybka i prosta sprawa, to połączenie tworzenia deseru z drinkiem do tego pasującym. Albo drink
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@MG78: to chaczapuri już robiłam tyle razy, i nakarmiłam wszystkich znajomych, bo musiałam im przekazać dobrą nowinę, że takie zajebiste coś istnieje. Nawet rodziców karmiłam (byli w Gruzji więc jako jedyni mieli porównanie). Wszyscy zachwyceni, tylko narzekają, że za duże i nie do przejedzenia xD
  • Odpowiedz
@mozgogrdyczka: Bardzo ciesze się, że wszystkim smakowało!
@SpawaczPolimeru: Drinki to dość szybkie tematy, dlatego pewnie filmy będą miały po okoo ~3-4 minuty. Chciałbym przed przygotowaniem każdego zrobić wstęp w którym trochę opowiem o jego historii, miejscu pochodzenia, itp. Dla mnie takie, rzeczy są interesujące i mam nadzieję, że dla Was też będą. Zawsze na imprezie można zaszpanować ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i ogólnie
  • Odpowiedz
@snajp511: Dzięki! Feta akurat jest tu bardzo ważna więc radzę jej nie pomijać.

Chciałem dodać trochę wcześniej (około 11), ale coś mi mulił internet :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SpawaczPolimeru: @MG78
A moim zdaniem lepiej kręcić osobne filmiki na przekąski, osobne na drinki. Można je wzajemnie do siebie linkować, ale niech będą osobne. Jak szukam drinka czy przekąski, to nie chce mi się przewijać połowy filmiku, żeby znaleźć to, co mnie interesuje. Z tego samego względu nie łączyłbym wersji alkoholowej i bezalkoholowej.
  • Odpowiedz
@pika_dmj: Dzięki za opinie!

Dlatego też robię osobno też filmy na dipy, bo czasem do jednego dania pasuje np 5 różnych i łatwiej jest zrobić linkowanie do osobnych filmów niż wybierać jeden albo robić tak, że połowa przepisu to będzie robienie 5 wariantów sosów :)
  • Odpowiedz
@MG78: Wszystko super ale żeby mieszać palcem drożdże?! Horrendum straszliwe (°° Osobiście wolałbym dwa filmy bo jak sam wspomniałeś byłoby to lepiej posegregowane a do tego nie wiem czy YT nie ma jakichś algorytmów wykluczających treści z alkoholem (plus wiele osób nie chciałoby specjalnie przewijać lub klikać specjalnie na telefonie miejsce w którym przepis się rozpocznie)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: co do filmów to można upload wcześniej zrobić i jest opcja kiedy ma być wyemitowany, wiele kanałów robi w ten sposób by ludzi przyzwyczaić do konkretnych dni I godzin odcinków
  • Odpowiedz
@Elysian: Docelowo tak chciałbym właśnie robić tzn stałe pory i stałe dni, ale na razie wszystko robione jest jeszcze trochę po partyzancku :D Czasem uploaduje wcześniej
  • Odpowiedz
  • 0
@MG78 zajebiste... Z chęcią kiedyś spróbuję ale póki co moje zdolności kuchenne dopiero raczkują więc robienia ciasta musi poczekać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@MG78 Dobrze to robisz, ale wiesz czego mi brakuje na YouTube i w mojej wiedzy kulinarnej?

Jakie składniki ze sobą współgrają, najlepiej też dlaczego. Jakich składników nie łączyć, bo smaki będą się ze sobą gryzły.

Polecam też utworzyć playlisty np. Dania jednogarnkowe, zupy, zapiekanki, wypieki słodkie itd.

Chciałbym żebyś właśnie Ty to zrobił bo dobrze się słucha /ogląda
  • Odpowiedz
@MG78: 1) ja zrobiłbym w jednym filmie wersję z % i bez, ale jeśli chcesz robić osobne, to nie publikuj ich w tym samym momencie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

2) nie zakładaj do nagrań czarnych koszulek, bo się zlewasz z tłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz