Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy praca w Holandii faktycznie jest taka straszna? Chciałam pojechać za granicę na wakacje na 3 miesiące żeby podreperować budżet, nie mam żadnych znajomości, jedynie szukam przez internet, 99% ogłoszeń jest z Holandii z pracy na taśmie albo zbiorów, szklarni. Był ktoś z was na takim wyjeździe przez agencje i może powiedzieć jak to wygląda? Ile mozna przywieźć na czysto po odliczeniu wszystkiego? Czy przeciętna dziewczyna która nie pracowała nigdy ciężko fizycznie da sobie rade w takiej pracy? Boje się że nie nadąże z tempem. Pracowałam na truskawkach w Polsce w liceum 2 tygodnie i byłam jedną z najsłabszych osób. Czy zdarzyło się że wysłali kogoś do domu? Mieliście patologie na mieszkaniu? Tego się boję najbardziej bo jestem cicha i spokojna i boje się że mnie tam te karyny i seby będą gnoić. A może znajdzie się jakaś dziewczyna w wieku ~20l która chciałaby ze mną pojechać? Razem zawsze raźniej. Chętnie poczytam o waszych doświadczniach z takich prac. #pracbaza #praca #holandia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eb2f7b446fe92d49c8cfaa4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zarobisz ale różne są miejsca gdzie trzymają roboli,możesz trafić na 2 osobowy pokoik albo na meline w 20 osób na chacie,nikt Ci tego nie powie przez telefon
  • Odpowiedz
OP: U siebie to wątpię żebym coś znalazła, na razie w 2 miejscowych zakladach są zwolnienia i wysyłają ludzi na postojowe, poza tym mieszkam na wsi, musialabym mieć auto żeby dojezdzac do pracy. A zarobie 2 tys z czego 1/4 pojdzie na paliwo zakladajac ze bym znalazla ta prace

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Teraz niektóre agencje zatrudniają tak, że ponoć dostajesz #!$%@? lokum, za które niemalo biorą. Dodatkowo dają Ci tyle godzin pracy, że jedynie stać Cię na opłacenie #!$%@? lokum plus żarcie i dojazdy. A jak zapytasz czemu niby nie ma pracy to powiedzą że nie ma.

Takie nowoczesne niewolnictwo. Zarabiasz tylko na lokum, żarcie dojazdy. Nic nie odlozysz. Holandia słynie z takich chorych akcji.

Info mam od znajomych co tam pracowali
  • Odpowiedz
M.M.M.: Mój syn był z zeszłym roku po zakończeniu szkoły, ogólnie siedział 3 miesiące. Miał pokój u znajomego który kosztował go połowę tego co przez agencję do tego dostał rower i miał dojazdy do pracy za darmo, umowę z agencją załatwił będąc jeszcze w kraju. Ogólnie było ok dużo zależy pod jaką agencją pracujesz bo są takie co mają pracę i nawet jak chcesz zmienić to 1-2 dni i masz nową
  • Odpowiedz