Wpis z mikrobloga

Kilkaset przesyłek Singapore Post dotarło do Polski w tym tygodniu.
Czyli tak jak pisaliśmy w komentarzach zostały zmienione trasy logistyczne i przesyłki dotrą ze sporym opóźnieniem względem standardowych czasów tego przewoźnika.
Jest to pocieszające w sytuacji gdy większość czekających się spodziewała, że przesyłki dotrą dopiero po wznowieniu ruchu lotniczego, pod koniec maja.
Średni czas wynosi aktualnie 41 dni https://alipaczka.pl/statystyki/
#aliexpress #gearbest #tracking #alipaczka #alipaczkanews
AliPaczka - Kilkaset przesyłek Singapore Post dotarło do Polski w tym tygodniu. 
Czy...

źródło: comment_1588777148iHHbqXoHpgpb2iixb0swh6.jpg

Pobierz
  • 375
Ehhh, dzwonił do mnie Fedex, żeby im podać maila, bo prawdopodobnie będzie cło/VAT... :/

@AliPaczka: czy jak to była wysyłka ASS, to sprzedający mógł zmienić to na Fedex czy mogę próbować zakładać spór?
@AliPaczka: dziękuję, w takim razie chyba muszę się pogodzić z VAT ;) W sumie to i tak w jakimś stopniu brałem to pod uwagę... ale może będzie jakiś fart i nie naliczą, chociaż przy kurierach typu Fedex, to pewnie będzie z tym ciężko?
@bllc: A może zawsze te Ex...SG były wysyłane fedexem? Nigdy takiej przesyłki nie miałam, ale może to EX jednak jest oznaczeniem Fedexa, a te LB i inne L nadal są w czarnej d... do momentu jak LOT zacznie funkcjonować, czyli pewnie nigdy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Już wiadomo czemu nie było przesyłki w statystykach. Dla wyjaśnienia wątpliwości w przyszłości: Jako data nadania przesyłki w przypadku poczty singapurskiej jest liczona data statusu "Otrzymanie danych przesyłki przez przewoźnika" gdyż wtedy pośrednik w Chinach przyjmuje przesyłkę i rozpoczyna transport do SG a potem dalej.