Wpis z mikrobloga

Kilkaset przesyłek Singapore Post dotarło do Polski w tym tygodniu.
Czyli tak jak pisaliśmy w komentarzach zostały zmienione trasy logistyczne i przesyłki dotrą ze sporym opóźnieniem względem standardowych czasów tego przewoźnika.
Jest to pocieszające w sytuacji gdy większość czekających się spodziewała, że przesyłki dotrą dopiero po wznowieniu ruchu lotniczego, pod koniec maja.
Średni czas wynosi aktualnie 41 dni https://alipaczka.pl/statystyki/
#aliexpress #gearbest #tracking #alipaczka #alipaczkanews
AliPaczka - Kilkaset przesyłek Singapore Post dotarło do Polski w tym tygodniu. 
Czy...

źródło: comment_1588777148iHHbqXoHpgpb2iixb0swh6.jpg

Pobierz
  • 375
  • Odpowiedz
@kontokontokonto: Możliwe, chociaż z drugiej strony u mnie paczka wisiała miesiąc w bezruchu i nastąpiła aktualizacja. W twoim przypadku po dwóch tygodniach teoretycznie paczka udała się w podróż. Kolejna sprawa, że paczki z Marca (chociaż tutaj idzie dyskutować z tym przełomem 30.03/01.04) płynęły kontenerem o czym Alipaczka informowała kilka dni temu. Ja bym na twoim miejscu poszturchał chińczyka co się dzieje, bo mogła gdzieś się zgubić po drodze... no chyba, że
  • Odpowiedz
@kontokontokonto: Kolejny update. Pojawił się tracking w Polskiej Poczcie. Zweryfikowałem jeszcze bezpośrednio na Singapore Post gdzie paczka jest widoczna (wcześniej nie była) i jest status "Despatched to overseas (Country code: PL)" co potwierdza moją teorię o nadchodzących kolejnych kontenerach.
@AliPaczka Macie może informację ile mniej więcej chińczyki wiosłują na pontonie do EU?
Xenlin - @kontokontokonto: Kolejny update. Pojawił się tracking w Polskiej Poczcie. Z...

źródło: comment_1589341430WFMDwCeBcUd6m03XCos3bz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Xenlin: Właśnie na takim statusie nasze przesyłki stoją od początku kwietnia. Nie nadeszły do dzisiaj.
Ale dobre info jest takie, że od piątku (8.05) poczta polska przyjmuje przesyłki do Hongkongu czyli w drugą stronę też coś lata. A Singapur z Hongkongiem ma cały czas aktywne połączenie lotnicze (6 samolotów w tygodniu) więc może puszczą coś tamtędy.
  • Odpowiedz
@Xenlin: No niestety mój status na stronie poczty polskiej też od 9.04 stoi. Ale tak jak mówiłam, mam nadzieje, że się ruszy, bo za 10 dni mija już 60, a mam jeszcze w czarnej d... drugą singapurską przesyłkę, jak się okazuje holenderską też, a nawet 4 przesyłki ASS nie ruszyły się od 2 tyg lub więcej... Załamka.
  • Odpowiedz
Mi dzisiaj (13.05) zmienił się status na speedpost.com.sg
Paczka wisiała od 5 kwietnia, zmiana statusu na "Departed from Processing Facility".

Poprzednie były takie:
05.04 Information received
29.04 Received at Processing Facility
29.04 Item received at Processing Centre. Item will be dispatched once transportation is available
  • Odpowiedz
@Cameleek: tyle, że ja tracking na alipaczka miałem podzieliony na kilka "okienek", ten główny miałem z 05.04 i ostatni wpis to "Przekazanie do linii lotniczych", natomiast 29.04 doszło "Nadanie przesyłki" w okienku dodatkowym i to był tracking "Unversal Postal Union / Poczta Polska".
Z tą samą datą (29.04) na speedpost - "Item received at Processing Centre. Item will be dispatched once transportation is available", więc teoretyczne "nadanie" na alipaczka świadczyło tylko
  • Odpowiedz
@bllc: Na Singpost mam: 20/04/2020 Despatched to overseas (Country code: PL)
Na PP mam: Wysłanie przesyłki 2020-04-20 23:45 SINGAPORE SAL

speedpost nie ma mojego numeru LB.....SG
  • Odpowiedz