Wpis z mikrobloga

Jestem za małżeństwami homo bo wychodzę z założenia, że, jeśli nikomu to nie szkodzi, to nawet dla dwóch osób opłaca się stworzyć wyjątek, jeśli im zależy.
Jednak to liberalistyczne podejście, a ktoś kogo szanuję pokazał mi odmienne zdanie: tradycja, konstytucja i terminologia. Jakkolwiek KON STY TUC JA (pomijając już obecną szopkę) jest argumentem takim samym jak anatema, tak tradycja, również językowa, niesie dla mnie sporą wartość. Wobec tego, tak samo martwi mnie awersja do związków jednopłciowych, jak i walka drugiej strony o słowo "małżeństwo". xd I tu, i tu brak mi tego co najważniejsze: empatii i chęci kompromisu. Walkę o jednakowe paragrafy dla wszystkich, niezależnie od płci, popieram.

You can change my mind. Lecz oczywiście, moja racja jest racja najmojsza i wątpię, że udowodnisz mi, iż Twoja racja jest twojsza.

#gownowpis #polityka #neuropa #lgbt #malzenstwo #malzenstwahomoseksualne
  • 10
@adeliene: Związki partnerskie dla każdego kto chce taki zawrzeć, ale małżeństwo jako pojęcie powinno być zarezerwowane dla związku kobiety i mężczyzny wyłącznie. Jaka różnica? Możliwość adopcji dzieci tylko dla małżeństw. Skoro w naturalny sposób nie mają możliwości się rozmnażać, to nie powinni mieć tej możliwości w sensie prawnym. Powiem Ci użytkowniczko, że sam w czasie studiów nabrałem podobnego podejścia do Twojego. Jednak teraz kończąc tę przygodę ze studiowaniem i po odbyciu
@Lisek_Chrystusek: Nie, bo naturalnie jako kobiet i mężczyzna mieliby szansę, jednak z różnych przyczyn mieć dzieci nie mogą. Co więcej, uważam, że takie osoby powinny być otoczone szczególną opieką i pomocą.
@Lupus28: Mam na myśli to, że zmiana znaczenia słowa "małżeństwo" to łamanie kulturowo-językowej tradycji i powinno szanować się znamienny stosunek do języka narodowego, jako należącego do systemu wartości narodowych. To jednak wciąż jak wkurzanie się np. na zapożyczenia. Mi to wisi i powiewa, czy ktoś nazywa swojego partnera mąż, czy też Mr. Slave. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MPTW: "naturalnie jako kobiet i mężczyzna mieliby szansę"

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem, a gdyby mieli szansę to by to było naturalne, a że szansy nie mają, to naturalne nie jest. W każdym razie procent szans jest taki, jaki mają ludzie z anomaliami płci/orientacji, czyli naturalnie zerowy. Poza tym, homoseksualizm kobiet występuje w przyrodzie NATURALNIE wraz z instynktem macierzyńskim. To żart, czy celowe skazywanie kogoś na niespełnienie? Nie,