Wpis z mikrobloga

242 - 1 = 241
Tytuł: Bastion
Autor: Stephen King
Gatunek: fantastyka
Ocena: ★★★★★★★★★★

Przeczytałem sporo książek Kinga i długo nosiłem się z zamiarem przeczytania tej. Trochę przerażała mnie ilość stron i znając styl Kinga bałem się, że momentami będę przysypiał. Nie przysypiałem ani przez chwilę, książka trzymała mnie przez ~1300 stron w napięciu. Wkręciłem się na tyle, że nie czytając myślałem tylko o tym co stanie się dalej w książce.

Co do samej książki- ciekawa wizja postapokaliptycznego świata, autor ciekawie ukazuje różne mechanizmy i potencjalne zachowania ludzi w kryzysowej sytuacji, ludzi pozostawionych samych sobie. Ciekawe postacie, masa interesujących wątków poprowadzonych w taki sposób, że nie gubiłem się wśród nich. W mojej opinii absolutne 10/10 i obowiązkowa pozycja dla każdego fana Kinga. Póki co w rankingu książek Kinga mój numer 1, aczkolwiek właśnie zabieram się za serię "Mroczna wieża".

#bookmeter #czytajzwykopem
Bakys - 242 - 1 = 241
Tytuł: Bastion
Autor: Stephen King
Gatunek: fantastyka
Ocen...

źródło: comment_1588762955yQ3dw3IBCzYZX1VlSEkNkV.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Bakys: Jak dla mnie "Misery" było całkiem spoko i film na podstawie też dobry z Kathy Bates nagrodzoną za tą rolę Oscarem, a jeśli chodzi o Mroczną Wieżę, to nie przeczytałem jeszcze ostatniego tomu, ale jak dla mnie najlepszy na razie był 4, czyli "Czarnoksiężnik i kryształ" ()
Bastion czeka gdzieś w kolejce
  • Odpowiedz
@Bakys postacie średnie, dużo irytujących i banalnych, Franie najbardziej irytująca
Mnóstwo niepotrzebnych wątków, z których nic nie wynika, wątek Boga tylko po to, żeby King mógł wybrnąć z fabuły, nuda ogromna
  • Odpowiedz
@mrnlkhlk: Jestem w stanie zrozumieć to, że nie podobają Ci się wszystkie postacie i wątki. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie pasuje Ci wątek boga, skoro od samego początku do książki wprowadzane są elementy siły nadprzyrodzonej. W żadnym razie nie uważam, że sytuacja została w jakikolwiek sposób naciągnięta dla dobra fabuły.

@Budo: wirus o śmiertelności 99,4%
  • Odpowiedz