Wpis z mikrobloga

Mi jest trochę smutno tego człowieka.

Przeglądam tutaj ten tag i od paru dni dosyć często pojawia się temat #przemcel. Nie chodzi nawet o naśmiewanie się tu, tworzenie z nim memów, chociaż nie uważam, że jest to fajne i żeby było to komuś potrzebne. Smutno mi jest z powodu, że najgorsze co człowieka może spotkać, to nie zdawanie sobie sprawy z kim się na prawdę jest. Bo ja pójdę do lustra i wiem, że jestem co najwyżej przeciętnym chłopakiem. Mam świadomość tego co robię. Chociaż w czasach gimnazjum byłem trochę nim. W sensie, że dałem się zmanipulować ludziom którzy powiedzieli mi, że jestem kimś i dostarczałem im masę śmiechu, bo wierzyłem, że jest tak jak oni mówią i mogę dosłownie wszystko. Ale to po czasie zrozumiałem, że byłem tylko ofiarą. Człowiek uczy się na swojej głupocie. Dlatego mogę co nie co wiedzieć co on czuje.

Bo myślę, że to nie jest zły chłopak tylko łatwowierny. Którego wykorzystali źli ludzie, by mieć taką małpkę na sznurku, który się pociągnie i ona to zrobi. No i nie obudził się z tego tylko dalej wierzy, że tak jest. Może dla niego, to i lepiej. Gdyby poznał prawdę mógłby tego nie udźwignąć i zrobić sobie krzywdę. Ja pamiętam miałem dużo myśli samobójczych wtedy. Takie życie w wyobrażeniu siebie jako kogoś innego jest jakimś wyjściem. Do czasu kiedy tak myślisz chociaż nie masz złych dni, nie płaczesz, nie cierpisz.

Dużo zdrowia mu życzę i jak najlepiej w życiu. Mówię o tym bez szydery. Jestem zwykłym chłopakiem z ulicy, który jest w stanie każdemu pomóc. Może sobą mało mam do zaoferowania, nie mogę dużo dać. Ale zawsze wesprę dobrym słowem, jakąś rozmową. Akurat komuś w tym momencie może być potrzebna.

Trzymajcie się.
#przegryw
  • 2
  • Odpowiedz