Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tutaj jeździ lub posiada Hondę Accord 8 (VIII) szczególnie z silnikiem 2.4? Jak u Was wygląda pobór oleju? Bierze go silnik? Jeśli tak, to w jakich ilościach? Napiszcie proszę rok produkcji i silnik przy odpowiedzi.

Planuje kupić to auto, ale na forum hondy widzę, że sporo osób miało problem z poborem oleju i to nawet kiedy auto miało bardzo niski przebieg, a ASO twierdzi że i 3l na 10 tys jest w normie. Do tego ktoś tam rzucił hasło, że silniki 2.4 bardziej żłopią olej, a ja właśnie silnik o takiej pojemności chce kupić. Dosyć mało było odpowiedzi, że u kogoś auto od wymiany do wymiany nic nie wciągnie.

#honda #accord #samochody #motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
@JEST-SUPER Mam od 3 lat k24, chociaż w VII gen. Silnik bierze jakieś 2l oleju 5w30 (100% synt.) Na 10 kkm. Podobno wynika to z konstrukcji, a konkretnie ze zmiennych faz rozrządu i tska jest ich charakterystyka. Może jak się ją rzadziej kręci, to bierze nieco mniej, ale ja tam lubię dać #!$%@? miodu ( ͡º ͜ʖ͡º). Przebieg to potwierdzone 200 kkm.
  • Odpowiedz
@Westfield: 1 dolewkę jestem w stanie zaakceptować, choć w aucie, które ma 10 lat, to nie powinien być problem. Mój Accord VI, którego aktualnie mam bierze ok 0,3-0,5l na 1k km, czyli ok 5l na 10-15 tys km, ale to auto ma już 20 lat. Co 1000 km sprawdzam i dolewam mu oleju żeby mieć spokój na następnego tysiaka, ale to jest męczące, szczególnie jak robisz większe trasy. Nie wyobrażam sobie
  • Odpowiedz