Wpis z mikrobloga

Kurła mirasy właśnie parę dni temu skończyłem 5 part jojo Vento Aureo i mnie strasznie nosi żeby przeczytać mange 6 part'u Stone Ocean, do którego partu jest najbardziej podobny ten Arc? Bo z tych wszystkich partów do tej pory wbrew opinii większości podobało mi się najbardziej Diamond is unbreakable, ze względu na arc z kirą(imo najlepszy moment w całym jojo), a najmniej mi podszedł 5 part, wydaje mi się ze to ze względu na antagonistę, którego sama idea była megaaaa ciekawa, ale ta postać drugiej osobowości nie była tak przebiegła, inteligentna i groźna jak taki Kira albo DIO, gdzie po nich po prostu czuło się że są przeeee-kozakami i są niebezpieczni, przy nich Diavolo jak dla mnie wypadał średnio, nie był zły ale wypadał po prostu średnio, podobnie z protagiem, Giorno miał zajebistego Standa, ale sam jako postać wydawał się nudny, mało wiarygodny i naciągany, po prostu nie wierzę w tego typu szlachetne postacie o czystym sercu. I tu moje pytanie czy w Stone Ocean jest równie ciekawy antagonista co w Diu i Stardust crusader? I jak plasuje się Jolyne na tle innych protagonistów?
#gownowpis #jojosbizarreadventure #anime
Pobierz
źródło: comment_1588674292pA1PGXyrmWTBbV4TseJQBU.jpg
  • 13
@Shadow89: Sama Jolyna najbardziej przypomina Josepha i jest jednym z moich ulubionych protagonistów, definitywnie Top 3. Sama część jest bardzo unikatowa, bo dzieje się na bardzo ograniczonej przestrzeni poza finałem, który jest znakomity, a jednocześnie jednym z najbardziej pokręconych. Dodatkowo villain ma bardzo ciekawe motywacje, gdzie... no jest osobą duchowną i to co próbuje osiągnąć, a także jego moralna dychotomia wypadają świetnie. Ogółem Stone Ocean, to jedna z moich ulubionych odsłon.
@jaqqu7: Kurde wygląda to naprawdę interesująco, zachęciłeś i chyba od zaraz zabiorę się za czytanie(ʘʘ)
@dracul: kurde mogłeś się obejść z tymi spojlerami ziom, teraz jeszcze nie czaje co co chodzi,a le w miare czytanie zaczne łączyć wątki i wrażenie nie będzie takie satysfakcjonujące ( ͡° ʖ̯ ͡°)