Wpis z mikrobloga

#okulary #oprawki #optyk #okulista #wzrok

Pojawił mi się taki biały nalot na oprawkach. Domyślam się, że może to być od potu, bo ostatnio dość często biegam w okularach. Próbowałem to zmyć, ale nic z tego, a nie chcę mocniej szorować, bo boję się, że je uszkodzę. Myślicie, że w salonie wypolerują mi to czy ciężko to odratować? (,)

Swoją drogą, jak wygląda proces reklamacji okularów? Oddaję okulary w salonie i co, dają mi jakieś zastępcze na ten czas czy mam radzić sobie sam?
O.....r - #okulary #oprawki #optyk #okulista #wzrok

Pojawił mi się taki biały nalo...

źródło: comment_1588617683yvOqpfJRFHz4urmAgPiKlD.jpg

Pobierz
  • 6
@OrcBerserker: Idź może Ci wrzucą do myjki ultradźwiękowej a jak nie zadziała to zgłaszasz reklamację a optyk zamawia potrzebne części i jak już przyjdą to przychodzisz i Ci wymieniają .
@Bova: Z acetonem to uważaj, możesz teś użyć spirytusu(owinać na 1 minute w szmatce ze spirytem i umyć) lub umyj okulary i nasmaruj oliwką na noc. Można też papierem ściernym 2-3tys zeszlfować i jechać pasta polerska.
@idziol: Papier będzie bardziej inwazyjny, ale pomysł z oliwka ciekawy... Przerabiałem ten temat 5-6 lat temu z schwarzkopf pasta got2b. Zmyłem sobie to zmywaczem do paznokci różowego :D
@OrcBerserker: jest to "utlenione" tworzywo, taki nalot pojawia się w przypadku kontaktu z niektórymi kosmetykami, niewłaściwymi płynami do czyszczenia okularów lub nawet specyficznego odczynu kwasowego / zasadowego skóry. Na pewno nie używaj izopropalonu, bo tylko pogorszysz sytuację. Aceton może (ale nie musi) dać krótkotrwałe efekty, ale może też uszkodzić oprawę jeszcze bardziej. W zasadzie jedynym rozsądnym sposobem na naprawę (o ile to acetat) to polerowanie.