Wpis z mikrobloga

#europarlament
#telekomunikacja
#ciekawostki
#5g
jak by koś miał chwilę i ochotę to niech poczyta

"Poza mikrofalami, które obecnie wykorzystuje się w technologiach 2G, 3G i 4G, technologie 5G po raz pierwszy będą również opierać się na falach milimetrowych. Wdrożenie technologii 5G będzie wymagało zainstalowania anten bardzo blisko siebie ze względu na ich niewielki zasięg, co sprawi, że okoliczni mieszkańcy będą nieustannie narażeni na promieniowanie fal milimetrowych. Zastosowanie technologii 5G będzie również wymagało wprowadzenia innych nowych technologii, takich jak aktywne anteny mogące kształtować wiązki oraz masowo nadawać i odbierać dane8. Wyższe częstotliwości i skrócony zakres sprawią, że stacje bazowe będą umieszczane w bliższym sąsiedztwie na danym obszarze, co umożliwi wszechobecny zasięg i zlikwidowanie dziur. Może to oznaczać zasięg od 20 do 150 metrów przy wykorzystaniu nadajników komórkowych o małej mocy obejmujących mniejsze obszary9. 20-metrowy promień nadajnika komórkowego wymagałby około 800 stacji bazowych na kilometr kwadratowy (lub punktów dostępu bezprzewodowego o bliskim zasięgu (SAWAP), który to termin jest stosowany w Europejskim kodeksie łączności elektronicznej). Kontrastuje to z technologiami 3G i 4G, w których wykorzystuje się duże nadajniki lub makrokomórki oferujące zasięg od 2 do 15 kilometrów lub większy, w związku z czym obejmują większy obszar, ale dostępny dla mniejszej liczby użytkowników jednocześnie ze względu na mniejszą liczbą poszczególnych kanałów10. Ponadto technologia 5G będzie wykorzystywać wyższe częstotliwości11 niż sieci poprzednich generacji oraz pasma większej szerokości, co umożliwi użytkownikom szybsze bezprzewodowe przesyłanie danych....

W 2011 r. działająca pod auspicjami WHO14 Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem sklasyfikowała pola elektromagnetyczne o częstotliwościach radiowych jako (czynniki)
Skutki bezprzewodowej łączności 5G dla zdrowia ludzkiego 7 przypuszczalnie rakotwórcze dla ludzi. Agencja zaleciła niedawno priorytetowe dokonanie przeglądu kwestii promieniowania elektromagnetycznego w ciągu najbliższych pięciu lat (2020-2024)

Promieniowanie niejonizujące, w tym emitowane przez telefony komórkowe i sieć 5G, ogólnie uznawane jest za nieszkodliwe ze względu na niską moc. Niektórzy z tych naukowców twierdzą jednak, że w kontekście sieci 5G problemu nie stanowi moc promieniowania, lecz jego impuls15 – częstotliwość, na którą narażona będzie cała ludność z powodu gęstej sieci anten i, jak wynika z szacunków, miliardów jednoczesnych połączeń. Ponieważ w sieci 5G wykorzystuje się bardzo wysoki poziom impulsu, przekazywanie ogromnej ilości informacji na sekundę odbywa się za pomocą wyższych częstotliwości – to dzięki nim poziom impulsu może być aż tak wysoki. Z badań wynika, że impulsowe pola elektromagnetyczne są zwykle bardziej aktywne biologicznie, a co za tym idzie bardziej niebezpieczne niż nieimpulsowe pola elektromagnetyczne. Każde bezprzewodowe urządzenie komunikacyjne chociaż w pewnym stopniu wykorzystuje impulsy, a im inteligentniejsze urządzenie, tym jest ich więcej. Dlatego też pomimo słabej mocy stałe nietypowe promieniowanie impulsowe sieci 5G może wpływać na otoczenie. Poza sposobem i długością Etyka prowadzenia badańW Europejskim kodeksie postępowania w zakresie rzetelności badawczej (ostatnia aktualizacja w 2017 r.) określono zasady rzetelności i kryteria dobrych praktyk w badaniach naukowych oraz to, w jaki sposób uniknąć naruszeń w tym zakresie.Do zasad tych należą: wiarygodność w zapewnianiu jakości badań odzwierciedlona w sposobie ich opracowania, metodologii, przeprowadzonej analizie i sposobie korzystania z zasobów, uczciwośćpodczas opracowywania, przeprowadzania i analizowania badań naukowych, składania sprawozdań na ich temat oraz informowania o ich wynikach w sposób przejrzysty, sprawiedliwy, pełny i wolny od uprzedzeń, szacunek w stosunku do współpracowników, uczestników badań, społeczeństwa, ekosystemów, dziedzictwa kulturowego i środowiska, odpowiedzialność za prowadzone badania od momentu powstania pomysłu do publikacji, za zarządzanie badaniami i ich organizację, szkolenie, nadzór i mentoring oraz za skutki badań w szerszym kontekście.
EPRS | Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego8 ekspozycji na promieniowanie inne cechy sieci 5G, takie jak impuls, zdają się zwiększać skutki biologiczne i wpływ na zdrowie, w tym uszkodzenie DNA, które uznawane jest za czynnik rakotwórczy. Uszkodzenie DNA związane jest również ze spadkiem reprodukcji i chorobami neurodegeneracyjnymi "

źródło

https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2020/646172/EPRS_BRI(2020)646172_PL.pdf
  • 4
@PMV_Norway: no właśnie, ale najciekawsze jest to pokrycie nadajnikami , kto na to pozwoli , kto dostosuje prawo budowlane , kto wzmocni i przeprojektuje maszty ( znam a właściwie znałem inżyniera od tej roboty )
i co u nas jeszcze by było możliwe to niemcy są za nami jakieś 10 lat w budowie masztów i przekaźników :))