Wpis z mikrobloga

Czy jeśli chodzi o zakwaterowanie, to czy istnieje dziś jakiś inny sposób niż booking.com?
Ceny w Zakopcu za noc zaczynają się od 50zł za osobę. Są to ceny śmieszne. Chcę zwykły tani pokoik w zwykłym domostwie. Pamiętam erę przedbookingową, kiedy to dzwoniło się po pensjonatach, oczywiście to było bardzo suabe. Ale jak patrzę na te ceny to mnie nostalgia bierze, dostanę gdzieś pokój jeszcze za mniej niż 45 zł za noc?
Ktoś powie, że cebula za mną przemawia, a ja tylko marzę o małym pokoju na strychu albo w kanciapie, bo i tak całe dnie spędzać chcę w górach.
Da się jeszcze obejść bez Booking.com?

#zakopane
#gory
#tatry
  • 10
Pamiętam erę przedbookingową, kiedy to dzwoniło się po pensjonatach, oczywiście to było bardzo suabe.


@sunshineth: jestem przedbookingowy i nadal dzwonię po pensjonatach. 2 lata temu spałem w przyzwoitych warunkach za 45PLN (na przeciwko stacji BP niedaleko ronda na Kuźnice). W zeszłym roku za 60PLN na osobę to miałem 3-osobowe studio - w sensie za 2 pokoje płaciliśmy 180PLN w trzy osoby.

Nie rozumiem do końca o co żale. Normalne że ceny
@sunshineth: W weekend skoków szło znaleźć za 35zl, także... Są miejscówki za 30zl, ale nie za blisko wejść na szlaki. W górach ja nadal dzwonię po miejscach z map Google i nie używam booking xD
Nie przesadzaj. To że Ty tylko spisz na kwaterze, nie znaczy że inni też. Człowiek korzysta z prądu, wody, odprowadza się za niego podatek, pierze każdy ręcznik, prasuje pościel a ty chcesz to za ile, za 25 zł ? Mogłabym sie dogadać co do takiej ceny, ew. na min. 30 dni poza sezonem.

@sunshineth:
ja tylko marzę o małym pokoju na strychu albo w kanciapie

Da się jeszcze obejść bez Booking.com?


@sunshineth: coś mi się wydaje, że na bookingu nie znajdziesz miejscówki w takich warunkach :) Nie możesz po prostu odpalić mapy Google i w odpowiednim zbliżeniu poszukać kwatery w interesującej Cię okolicy? Czasem kwatery mają www albo podanego maila, więc nie zawsze jest konieczność używania telefonu.

A poza tym - to nie jest tak,