Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#naukajezykow #jezykiobce #jezykniemiecki #pytanie

Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak czy uczenie gramatyki dopiero warto zacząć od b2?

Ucze sie niemieckiego. Robie kurs grupowy na poziomie A2

Kupiłem sobie PONS gramatykę i sławnego Bęze i powiem, że mimo poziomów tam gramatycznych na A1 czy A2 mam problemy.

W cholere jest materiału którego nawet na kursach nie miałem, tzn miałem ale nie aż tak super dokładnie i sporo materiału i mam problem z t żeby tamte ćwiczenia robić bez błędów i bez zaglądania w odpowiedzi bo pojawia się bezradność jak to zrobic

Normalne to?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Rodzajników ucz się z danym słówkiem traktując je jak jedną całość. Wtedy nie ma sytuacji, że słówka znasz, tylko rodzajnik zawsze mylisz. Fiszki pomagają.

Gramatyka to podejście indywidualne - warto robiąc jakiś kurs po prostu przelecieć gramatykę od A0 (co umiesz, to robisz na 100%, a co nie - samo wyjdzie po drodze). Ja nie znam innej metody, jak tylko siedzenie w danym języku. Czyli ta sama zasada, jak przy
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak ty chcesz zaczynać naukę gramatyki dopiero na B2? Nie podam ci konkretnych przykładów z niemieckiego, ale w angielskim już na samym początku uczysz się Present Simple i Present Continuous, kiedy się używa tego, a kiedy tamtego, uczysz się przedimków określonych (the) i nieokreślonych (a, an) i kiedy trzeba użyć tego lub tamtego - wszystko to na poziomie A1. Włoskie podręczniki wprowadzają Passato prossimo na poziomie A2 albo nawet szybciej,
OP: "Jak się nauczysz jakiejś konstrukcji to daj sobie czas na utrwalenie jej, zajmij się przez jakiś czas czymś prostszym i potem wróć do danego zagadnienia i przerób trudniejsze i mniej potrzebne przypadki."

Chyba na taka odpowiedź czekałem. Za duze ciśnienie na siebie chyba narzucam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua