Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Jestem początkującą programistką, studiuję informatyczny kierunek.
Kształcę się w kierunku Python web developer, ewentualnie mogę jeszcze pracować na stanowisku data analyst. W związku z koronawirusem część firm zawiesiło przyjmowanie praktykantów/juniorów/stażystów.
Zabieram się za rozsyłanie cv i zastanawiam się jak to rozegrać - najpierw rozesłać podanie do wszystkich firm, a miesiąc później jeśli nie byłoby odzewu zapytać o bezpłatną pracę? Bardziej niż na pieniądzach zależy mi w tej chwili na zdobyciu doświadczenia, bo jestem w tej komfortowej sytuacji, że mogę sobie na to pozwolić.

#praca #programista15k #python #programowanie #datascience
  • 9
  • Odpowiedz
@poisonandwine: Przede wszystkim ogarnij CV by zmaksymalizować swoje szanse. Przy naborze na staże w IT jest zawsze pełno chętnych i zazwyczaj selekcja po CV leci bardzo ostra.

Później kwestia otwartych pozycji - niektóre, zwłaszcza mniejsze firmy mogą nie mieć wystawionych ogłoszeń. Napisz do nich ale spersonalizuj każdą wiadomość pisząc dlaczego akurat ta firma przykuła twoja uwagę.

Po wysłaniu aplikacji - przypomnij im się, daj sobie jakieś okno czasowe np dwa tygodnie.
  • Odpowiedz
@KevinMalone: w ilosci ogloszen moze i nie ma wielkiej roznocy. w firmie ktorej pracowalem nadal wisza bo sa pewnie oplacone na jakis czas i nikomu sie nie chcialo zdjac mimo ze pol ekipy juz polecialo.
natomiast wolnych programistow na rynku jest teraz duzo
  • Odpowiedz
@kimikini: @KevinMalone: @poisonandwine: Mimo wszystko nadal bedąć studentem nie ma większego problemu z znalezieniem sobie jakichś praktyk/stażu. Przy czym nie do końca pewny jest termin ich odbywania, bo praktyki które normalnie odbywałyby się w trakcie semestru czyli teraz są np przełożone na wakacje. Wiąze się z tym pewnie drobne zaostrzenie wymagań ale sam osobiście nie miałem problemów ze znalezieniem czegoś, więc polecam próbować.
  • Odpowiedz