Wpis z mikrobloga

Czy są na Wypoku fani aplikacji mobilnych na androida? Kilka pytań.
1. W czmy piszecie i co wg Was jest najfajniejszym językiem do tego? Go?
2. Jeśli chcę by moja apka mobilna aktualizowała dane o dane z serwera to jak to zrobić? Apka odypytuje co jakiś czas serwer czy serwer wysyła info do apki, że zaktualizował dane?
3. Na ile linijek wycenilibyście apkę z prostym interfejsem graicznym, która umożliwiałaby: logowanie, zmianę ustawień, aktualizowanie wiadomości o te z serwera, uruchamianie powiadomień gdy zaktualizowuje wiadomość z serwera
4. Ile czasu zajęło by mi żeby nakodzić sobie taką prostą apkę przy założeniu, że umiem programować aplikacje webowe, ale mobilnych nigdy nie robiłem?
#przegryw #programowanie
  • 13
@Wykopowiedz: 1. Komercyjnie pisałem w Java, Swift, Kotlin, dodatkowo bawiłem się we flutterze i z tego wszystkiego najbardziej polecam kotlina, a nie polecam zdecydowanie swifta
2.Dane mają się aktualizować po otworzeniu apki czy w tle? polecam w każdym razie rzeczywistą bazę danych firebase
3. XD?
4. Zależy jakie amsz doświadczenie w webówce
@Wykopowiedz:
1. Ionic, React native, Java + Android Sdk.
2. Rest albo WebSocket. Za pomocą Restów aktualizujesz dane np. po przejściu do danego widoku, a w WebSocket dane cały czas są aktualizowane
3,4 to zależy od tego jaką masz wiedzę z programowania no i co wybierzesz do realizacji aplikacji
@IronHeisenberg1939: ad 2. w tle mają się aktualizować... że np. jak ja coś wystawię na serwerze to chcę żeby jak najszybciej użytkownicy mieli to na telefonach. A jak ten firebase ma się do mojej bazy na serwerze? ad. 3 no ile linijek, ja zawsze licze linijki... przecietny programista pisze dziennie 500 linijek. W pracbazie robie przy projektach na 1-2 mln. linijek ad. 4 mam słabe doświadczenie
@Wykopowiedz:

1. Kotlin lub Java. Stawiałbym raczej na Kotlina bo jest nowocześniejszy i wygodniejszy.
2. Jeżeli apka pyta o dane wtedy kiedy ich potrzebuje to REST. Jeżeli serwer ma poinformować apkę o aktualizacji danych, to cicha push notyfikacja i REST
3. Trochę zbyt ogólnikowy opis
4. A #!$%@? wie, ale pod żadnym pozorem nie daj się namówić na gówno pokroju React Native że niby masz doświadczenie w webie to w Reakcie