Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu #xubuntu #mintos
Hej, jaką dystrybucje polecacie dla kogoś, kto jest zielony w temacie?(kiedyś coś tam próbowałem chwilę z Xubuntu, ale dawno i nieprawda)
Teraz chcę się trochę oderwać od grania i może poduczyć jakiegoś Pythona czy cokolwiek porobić, a nie tylko wgapiać się na dokumenty na YT/Grać.
Na początek bym zainstalował Linuxa na laptopie, obok Windowsa, akurat ten model ma dotykowy ekran, fajnie by było gdyby dotyk działał z automatu.
to ten lapek HP, dodatkowo mój ma SSD, spokojnie powinien pójść flagowy Ubuntu
Tylko z tego co pamiętam strasznie drażnił mnie podstawowy Ubuntu, z tym bocznym paskiem i launcherem
Podobał mi się za to Xubuntu, ogólnie najbardziej pasuje mi wygląd Windowsa 98, to ja na tym obrazku niżej.
Co byście polecili poza podstawowym Ubuntu? Co teraz jest na topie jeśli chodzi o lżejsze, bardziej klasyczne w wyglądzie dystrybucje? Xubuntu, Mint, to pamiętam, a może wreszcie da się zwykłe Ubuntu przełączyć w tryb nieodpustowy?
Dzięki
RabarbarDwurolexowy - #linux #ubuntu #xubuntu #mintos 
Hej, jaką dystrybucje polecac...

źródło: comment_1588523119ntYmwml9jpc59I93WYZWnH.jpg

Pobierz
  • 12
@RabarbarDwurolexowy Zamiast instalować linuxa obok windowsa, spróbuj postawić wirtualną maszynę na VMware workstation player lub na virtual box. Aczkolwiek konfigurowanie dotykowego ekranu na wirtualce może wymagać dodatkowej zabawy. Ze swojej strony polecam Debiana, naprawdę ładnie wygląda w nowym releasie i jest przyjemny dla oka. Jeśli chciałbyś robić coś zawodowo w Linuxie, to chyba lepiej jakiś centos i cisnąć command line.
@RabarbarDwurolexowy: pierwszy lepszy poradnik z yt: https://youtu.be/DFT9McRVjt4
Dzięki wirtualkom oszczędzisz sobie zabawy w partycjonowanie dysku i możesz bawić się Linuxem mając cały czas dostęp do swojego windowsa. W dodatku możesz łatwo zainstalować więcej dystrybucji i testować aż znajdziesz coś dla siebie. Jedyne co Cię ogranicza to zasoby Twojego PC, bo wirtualne maszyny współdzielą pamięć i CPU z hostem, a wirtualne dyski to tak naprawdę pliki, które będą stworzone na partycjach windowsowych.