Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie. Na grupie jednej na fb znalazłem typa który inwestuje na rynku finansowym kupno/sprzedaż ropy itd. Mowi ze należy do płatnej grupy traderow z wieloletnim stażem i płaci 2k$ tej grupie za dostep do sygnałów. W kwietniu na screenach pokazał ze zarobił około 40 tysi zł.
Oferuje on mi sygnały w kwocie 2k zł.
Konto wyglada legit, ktos cos słyszał o czymś takim, niestety jestem zielony w inwestowaniu
#inwestycje #gielda #zarabianie
  • 38
  • Odpowiedz
@Regaziatko: Takie rzeczy to jest piramida finansowa. w tym znaczeniu, że kupujesz dostęp do schematu Pump&Dump.

Facet kupuje aktywo/krypto i puszcza "sygnał".
Ludzie mający dostęp do sygnału zaczynają szybko kupować.
Kupując nakręcają kurs. Facet, który sprzedał sygnał sprzedaje (często swoim odbiorcom "sygnału").
Wzmożony ruch na aktywie/krypto pobudza innych spekulantów, którzy nie mieli dostępu
  • Odpowiedz
@Regaziatko: stary numer, moj znajomy tak wciskał ludzią pewniaki bukmacherskie - wjazd do systemu za 500$ - naiwniaków nie brakowalo, on raz na tydzien wrzucał liste typów #!$%@? z pierwszego lepszego forum z typami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Regaziatko: No i jeszcze smaczek. Koleś sprzedaje prawie z gwarancją zysku - leszczom, którzy kupują od niego sygnał. Zarabia 2 razy - raz na dostępie do sygnału a dwa - gdy oni kupują od niego po już zawyżonej cenie od tego co sam zakupił. I jeszcze ma ładne screeny by pokazać, że sygnał był poprawny - bo jak widać on na tym zarobił. Rośnie jego reputacja i ma kolejny zielony
  • Odpowiedz
@Regaziatko: Trochę siedziałem w rynkach finansowych/forex przez rok. Naciągacz, jakich pełno. Nie istnieje coś takiego jak sygnały na rynku. Pomyśl, gdyby chłop dawał informacje, które pozwalają zarobić kupę szmalu, to by z nimi poszedł do jakiegoś Goldman Sachs czy innego dużego gracza i im to puszczał za grubszy hajs, niż te 2k PLN. Ale nie pójdzie, bo są gówno warte. Goldman i inni, mają swoje strategie/algorytmy itp. Oni na jakieś
  • Odpowiedz
@Regaziatko: A co do tego screena którego wstawiłeś - te naciągacze z reguły mają kilka kont demo, na których grają przeciwwstawnie, a potem biorą to, na którym się udało i z niego pokazują screeny.

Reasumując
Każdy z tych sprzedawców szkoleń i sygnałów to naciągacz. Każdy, co do jednego, serio. To są ci sami ludzie, którzy kiedyś naganiali na FM Group i inne cudowne piramidki, potem przerzucili się na krypto, a
  • Odpowiedz