Wpis z mikrobloga

Mireczki szukam kosiarki do ogrodu ok 1000 m2. Cena max 1500zl

Pytanie podstawowe: akumulatorowa czy spalinowa?

- kosiarka dla teściowej, więc ważna prostota obsługi, jak największa bezawaryjność, spalinowa z napędem a akumulatorowa jak najlzejsza
- czas pracy w przypadku akumulatorowej musi sprostać ogarnięciu całego ogrodu za jednym zamachem (więc jeśli dodatkowa bateria to w tym 1500 musi się zmieścić z nią)
- jeśli spalinowa to taka, że żeby nie było problemu z serwisowaniem.

Widzę na Mirko że są polecane NAC z silnikiem B&S (ale sporo głosów też hejtujacych) z czego to wynika?

Wśród jakich firm szukać? Makita, stihl, Husqvarna?

#kosiarka #kosiarki #ogrodnictwo #ogrod
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neo_vir: 1000m2 to lepiej traktorek, gdzie tam stara baba będzie za kosiarką #!$%@?ć, sam mam jakiegoś naca ovh (5 lat) śmiga zajebiście, ale jakbym miał 1000m2 ogrodu to bym traktorek kupił
@siodemkaxx kolego, cieszy mnie każda porada i bardzo dziękuję, ale chciałem być odrobinę mądrzejszy o jakąś nową wiedzę. Viking to rozumiem porządna firma? (nie jest to aby coś o Husqvarny?)
@neo_vir trochę porobiłem trochę w serwisie kosiarek i mogę CI polecić chłopaków z www.multimaszyny.eu Zadzwoń - doradzą Ci bez ogródek to co obecnie trzyma dobrą relację ceny do jakości. Bo prawda jest taka: co roku są 3-4 partie towaru, który w cenie do 1.5k w 95% płynie z Chin (a z metką EU to szmelc), i każda z tych partii może się delikatnie różnić jakością. Im gorsza marka tym większe różnice.

Z
@atelerix: Cóż mogę powiedzieć... jaka cena taka jakość. Hortmaszem nie handlowałem, przychodziły na serwis. Z plusów to dają dobre silniki i przyzwoite napędy ((o ile pisze że to GT). Z minusów, to ... gdzieś trzeba zaoszczędzić, więc oszczędzają na korpusie, nożu, uchwycie, kółkach i czym się da. Generalnie to sorry za wyrażenie "bieda World". Większość po 3-5 latach była niemożebnie rozklekotana i zużyta. O kilku korpusach z dziurą nie wspomnę (ale
@losiu20: ogunie pozytywna. Jakość podzespołów jak w Worldach. Ale, silniki Subaru lepsze niż Lonciny. tylko co z tego jak coś do nich trzeba dokupić to wychodzi drogo albo niedostępne. Przykładowo gaźniki do Loncina od 60 pln a Subaru od 200 w górę. Nie każdy serwis też chce się z nimi użerać ze względu właśnie na części. Póki są sprawne to super ale jak się zaczynają problemy to drenują kieszeń ostro.
@neo_vir: i co wymyśliłeś? ja mam podobny dylemat i skłaniam się jednak ku akumulatorowej.. jednak te spalinowe to czołgi a ja mam sporo różnych zakręcików. Teraz biorę pod uwagę głównie Makitę DLM431Z
@plk_bbl mireczku, jeszcze pytanko: powinienem/mogę się na Ciebie jakoś powołać dzwoniąc tam? W sensie zastanawiam się czy oni tak doradzają ludziom, którzy do nich dzwonią skoro nie jest to klient, który który jest w stanie kupić tu i teraz :P

Drugie oytanie: teściowa powiedziała, że jej znajomy ma Makite, z tego co zrozumiałem to chodzi o taki model: PLM4628N. Makity to cos warte są w ogóle? Bo ten koleś zachwalał i ona
@neo_vir: Jak najbardziej możesz się powołać bo odchodząc nie zostawiłem spalonych mostów. Ekstra rabatu pewnie za powołanie nie dostaniesz, ale na złość Ci nie zrobią :D Co do doradztwa: Szef ma politykę taką że mieliśmy doradzać uczciwie to co sami byśmy kupili. Brzmi zbyt pięknie żeby było prawdziwie? Otóż ma to sens następujący: jeden awanturujący się klient że mu wcisnąłeś g...no sparzy Ci 10 klientów, a jak masz nie za duży