Wpis z mikrobloga

Mirki z #piwowarstwo pomóżcie nieco, bo mam zgryz - automatyczny kociołek, warto dołożyć do Grainfathera (w perspektywie chciałbym jeszcze alembic pota dołożyć żeby nie tylko piwo robić z czasem ale i inne napoje wyskokowe). Czy może osobno jakiś tańszy kocioł typu Coobra i osobno resztę aparatury do "psocenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Ktoś miał możliwość przetestować oba systemy?
  • 9
@Podstarzaly_Mandalorianin mam klarsteina i zawsze marzyłem o grainfatherze... ale jak zobaczyłem sprzęt z brewtools to się zakochałem. Problem że kosztuje 1400 € ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale jakość wykonania mega. Na piwo.org jest temat z grainfahterem i chyba ktoś testował ten alembik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gieneq: właśnie oglądałem te zabawki. Fajna sprawa ale kasa powala do tego przydało by się parę gadżetów dokupić i wychodzi lekko 2 tys euro
@Satizo ja póki co dołożyłem do klarsteina pare zabawek i jestem w miarę zadowolony. Myślałem sporo o zakupie Grainfathera ale aż takiej różnicy pomiędzy nimi nie ma. Jeśli zbuduje sobie dom i piwniczkę pod warzenie to kiedyś szarpnę się na coś podobnego ()