Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chciałbym pouczyć się troszku astrofotografii, fotografia już się zajmuje od lat, jaki teleskop z prowadzeniem polecacie na początek, w budżecie myślę do 10 tysięcy, tak, żebym mógł pobawić się z galaktykami i mgławicami
#astronomia #codziennepytanieoteleskop #kosmos #fotografia
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iErdo: Próbowałeś a7sII już w astrofoto? Obczaj sobie ten wątek, bo a7sII ma pewien mankament, który trzeba samemu rozwiązać. Mam wersję a7s I i przyznam, że daje radę. Szukam co prawda co najmniej dwóch dobrych, jasnych obiektywów 50mm i coś w okolicach 14-18mm i chyba ogarnę sobie ten montaż iOptrona co @namrab polecił. Ogólnie bardzo dobre zastosowanie aparat ma jako live view dla Drogi Mlecznej, gwiazd, a kosmiczne
mactrix - @iErdo: Próbowałeś a7sII już w astrofoto? Obczaj sobie ten wątek, bo a7sII ...

źródło: comment_1589056173CIbbZq4mXL8c9TEQ56KTCT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mactrix: dzięki za ten artykuł, nie wiedziałem o tym, robię też zdjęcia na Sony a7 i tak nie zauważyłem tego problemu, muszę to sprawdzić :D Polecisz może jakiś jasny obiektyw tele, bo ten 600mm średnio się chyba nada
  • Odpowiedz
@iErdo: Najlepiej @namrab spytać, bo on tu jest ekspertem od astrofoto i obiektywów. Możliwe, że też ogarnę mały refraktor. Myślałem o bardzo poręcznym WO RedCat 51, widziałem też go raz w akcji na zlocie i właściciel (z czołówki polskiego astrofoto) bardzo dobrze się o nim wyrażał. Efekty focenia nim robiły wrażenie, jednak foty nie były robione przez swieżaka, więc ciężko mi się wypowiedzieć czy to dobra opcja na start.
  • Odpowiedz