Wpis z mikrobloga

Cześć, Mirki!
W ramach prezentu dla różowej szukam obiektywu makro do Nikona D3500. Budżet 1500 zł. I teraz zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:
1. Wywalić cały hajs na jakiś obiektyw makro.
2. Kupić miech, przejściówkę na bagnet M42 i jakieś fajne szkło M42, które ładnie ostrzy od niewielkich odległości.
Powiem szczerze, że gdybym kupował dla siebie, to poszedłbym w opcję nr 2. Nie znam się jakoś super na fotografii ale IMO sam obiektyw makro + tryb makro w lustrzance to trochę mało. Problem w tym, że różowa z gatunku tych, co się wielce interesują fotografią ale najlepiej, żeby aparat sam robił zdjęcia xD

#fotografia #zakupy #makrofografia #obiektywy
  • 9
@co_ta_anglia_to_ja_nie: Muszę przyznać, że jestem zaskoczony samplami, które widziałem. Obawiam się tylko, czy nie będzie dla niej za ciężki, bo już Nikkor 18-105 sprawia jej problem. Z drugiej strony to bez znaczenia i tak użyje go może dwa, trzy razy.
@co_ta_anglia_to_ja_nie: próbowałem jej to już kiedyś tłumaczyć. Ona nie będzie robiła ze statywu, bo to zajmuje dużo czasu (zresztą nie potrafiłaby go rozstawić), ona nie będzie tego ze sobą nosiła (w sumie i tak ja bym nosił, tak samo jak jej aparat), a poza tym to jest głupie i laski z Instagrama nie używają statywu, a robią super zdjęcia xD
@Anawa73: Obiektywy M42 nie obsługują autofocusa, a fotografii macro (nie jestem ekspertem od tego rodzaju foto) ostrzenie manualne to cięzki temat, ale da się.

Miej to na uwadze, zwłaszcza jeśli różowa nie uznaje statywu (jeśli mam być szczery, nie widzę tego).
@anatomia_porazki: Ostatnio nawet nie korzysta z AF, bo wtedy może robić bookeh (w jej mniemaniu bookeh to nieostre zdjęcie...). Znaczy ostatnio... ostatnio to ona ten aparat miała w rękach prawie rok temu, a to też tylko dlatego, że ją wyciągnąłem na robienie zdjęć. Zresztą większość z tych zdjęć ja robiłem, bo jej się nie chciało ale chciała mieć jakiś obiekt. Poza tym ciężki ten aparat i jej się nie chce przełączać