Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem.
Mam 1050ti, i5 7500, 8 ramu 2400mhz i plyte msi h110m pro-d i spadki fpsow w grach (w #csgo ze średnich 150 fps na niskich do nawet 60), postanowiłem więc dołożyć RAMu, jednak mireczek @marjanoos zauważył, że płyta obsługuje max 2133 mhz ramu.
I teraz sie zastanawiam czy:
*Sprzedać płytę i procka i kupić jakiegoś ryzena z płytą (za 850zł max)
*Kupić RAM z taktowaniem 2133 mhz
Jak ktoś sie zna to co polecacie za te 850zł (mówię ze ryzen bo podejrzewam, ze amd w tej cenie bezkonkurencyjne)
#komputery #komputer #pc #gaming #pcmasterrace #procesory #amd #ram #intel

Co robic

  • Nowa płyta i procek 87.5% (35)
  • Dokładaj ram 12.5% (5)

Oddanych głosów: 40

  • 16
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife: raczej zdiagnozuj skad te spadki FPS a nie pchaj sie od razu w nowy plyte i procka XD ten sprzet bez problemu Ci pociagnie CS-a na stabilnych 100 fps+ jak nie lepiej

a pomysl z dolozeniem ramu to w ogole xD juz

u mnie spadki FPS / freezy wyeliminowalem poprzez zainstalowanie CS na innym dysku - SSD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carryON_: SSD mam, pomógł znacznie, ale nadal na niektórych miejscach (twierdza na sirocco) w csie spadki są. Na menadżerze zadan pokazuje ram 90%,
cpu 65-75%, grafa ok 65%.
Jak tylko po majówce dostane sie do kompa to zrobie formata całkowitego.
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife:

Jak już ktoś pisał, powinieneś to najpierw zdiagnozować. Spadki masz od początku czy od jakiegoś czasu? Jak na innych mapach? (Sirocco to nowa "produkcja" a takie lubią żreć).

RAM masz jedną kość 8GB czy 2x4GB?

Jak ktoś sie zna to co polecacie za te 850zł (mówię ze ryzen bo podejrzewam, ze amd w tej cenie bezkonkurencyjne)


Płyta+procek wszystkiego nie załatwią z takim RAMem. On też jest do wymiany.
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife:

Jak już ktoś pisał, powinieneś to najpierw zdiagnozować. Spadki masz od początku czy od jakiegoś czasu? Jak na innych mapach? (Sirocco to nowa "produkcja" a takie lubią żreć).

RAM masz jedną kość 8GB czy 2x4GB?

Jak ktoś sie zna to co polecacie za te 850zł (mówię ze ryzen bo podejrzewam, ze amd w tej cenie bezkonkurencyjne)


Płyta+procek wszystkiego nie załatwią z takim RAMem. On też jest do wymiany.

A i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amasugiru: spadki w sumie były zawsze (np. w pubgu mikrościecia to juz norma, nawet z ssd), w csie są od jakiś 2-3 miesięcy, ale zazwyczaj na danger zonie, rzadko na matchmakingu (jak już to na nuke).
dual channel, kosci maja 2400 mhz, ale plyta juz tylko 2133 dlatego sie zastanawialem
Na fps benchmark zajrzę, dzięki!
  • Odpowiedz