Wpis z mikrobloga

@prezi139: 16 lat pozniej znalazla sie de facto poza tą Unią, tak politycznie, jak i namacalnie przez koronawirusa i zamkniete granice, sklocona ze wszystkimi w tej Unii xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kksu: jesteś sobie rolnik i masz krowy, rzucasz mleko na rynek, kurde za dużo mleka i tanio sprzedaje nie stać mnie na utrzymanie krów. Nie sprzedajesz mleka, kurde nie ma mleka na rynku mleko strasznie drogie w sklepie.

Od lat masz spokój ziomek.
  • Odpowiedz
  • 172
@prezi139 chyba najważniejsze wydarzenie od 1989 roku. Kto uważa że wejście do UE było błędem najpewniej urodził się po 2000 roku i c---a wie jak wyglądała Polska lat 90 albo jest starym dziadem, który miał dużo dobrych kontaktów i za PRL nic mu nie brakowało.
  • Odpowiedz
@MirkobIog: ostateczne zakończenie pojałtańskiego porządku w Europie. Ci którzy mówią o wyjściu pewnie myślą, że będziemy tak jak Szwajcaria ze swoimi bankami, albo jak Norwegia, która śpi na ropie i gazie albo jak Islandia,która jest wysepką na głębokich peryferiach Europy, na której mieszka tyle samo ludzi co w Białymstoku.
  • Odpowiedz
albo jest starym dziadem, który miał dużo dobrych kontaktów i za PRL nic mu nie brakowało.


@MirkobIog: Duża część ludzi, którzy plują na Unię za PRL też g---o miała, ale tutaj przychodzi wychowanie w wypaczonej wersji patriotyzmu, tj traktuj każdy kraj jak potencjalnego wroga.
  • Odpowiedz
@vin42: proszę cię, nie siej dezinformacji. Jak niby Unia się rozpada? Jak wielkie są partie antyunijne w Europie? Z tego co kojarzę to w szczytowej formie wyciągają 20% w niektórych krajach, a też trzeba pamiętać, że eurosceptycyzm =/= eurosceptycyzm. Nie każda partia eurosceptyczna w Europie to lustrzane odbicie naszego szur-prawicowego "olaboga, Szwecja upada po raz trzeci". Motywacje francuskiego ruchu eurosceptycznego są zgoła inne niż polskiego.
  • Odpowiedz
@prezi139: uważam ze Unia Europejska przyniosła dużo korzyści dla państw członkowskich. Bez cła, swobodne przenikanie granic i dużo więcej. Jedynie bardzo nie podoba mi się parlament Europejski i marnowanie pieniędzy na durne ustawy i same posiedzenia tego powinno wcale nie być i było by bardzo dobrze. Głowy państw oraz ważniejsi członkowie powinni się spotykać i wtedy orzekać co zamierzają robić. To tylko moja opinia
  • Odpowiedz