Wpis z mikrobloga

#bekazkatoli jest dość popularna na wykopie, ciekawi mnie czy naprawdę jest tutaj tylu niekatolików, dlatego mała ankieta:

#religia #katolicyzm #chrzescijanstwo

Jeśli nie jesteście katolikami to napiszcie jaką religię/ poglądy na kwestie religijne macie.

Czy jesteś katolikiem?

  • Tak, zostałem ochrzczony 86.7% (961)
  • Nie, nie zostałem ochrzczony 13.3% (147)

Oddanych głosów: 1108

  • 145
@niedoszly_andrzej: Dlatego nigdzie nie neguje tego co mówi kk, ale pokazuje, że to nic nie znaczy, ponieważ każdy sobie może innych dowolnie nazywać.
* nie znaczy, poza tym o czym mówisz, czyli wyłudzaniu grubego hajsu z budżetu ¯\_(ツ)_/¯
nie bo akurat kwestie wyznaniowe reguluje państwo i w takim wypadku nie jestem szatanistą.


@Harmonia: Jak dowodzi @niedoszly_andrzej tych właśnie kwestii nie reguluje państwo tylko wewnętrzne przepisy kościoła.

Państwo z tego co pamietam zapewnia każdemu wolność wyznania. Zatem umożlliwia ci bycie szatanowcem, którym właśnie się stałeś.

ale to jest jak z twoim "eksperymentem" możesz sobie mnie nazywać jak chcesz ale nie ma to żadnej mocy. I robisz z siebie tylko idiotę
@niedoszly_andrzej: A dlaczego zamiast po prostu dać każdemu zdecydować, czy uważa się on za katolika i czy wierzy w boga, to narzucasz niewierzącym swoją wiarę? Może przestaniesz wmawiać innym, że są katolikami, bo kościół tak uważa i kropka, a to, że nie wierzą to nic nie znaczy. Dlaczego wy wszyscy wierzący musicie narzucać innym swoją wiarę? Czy ktoś niewierzący narzuca ci to, że masz nie wierzyć, bo on nie wierzy?