Wpis z mikrobloga

261-1=260
Tytuł: Nowicjuszka
Cykl: Trylogia Czarnego Maga (tom 2)
Autorka: Trudi Canavan
Gatunek: fantasy
★★★★★★★
Recenzja pierwszej części

Druga część Trylogii Czarnego Maga okazała się – tak jak przypuszczałem – lepsza od pierwszej. Historia nabrała tempa i muszę przyznać, że każdą wolną chwilę przeznaczyłem na jej czytanie. Tym razem akcja została prowadzona z perspektywy 3 osób:

- Sonei, której historia skupiła się głównie na nauce w Gildii magów oraz utarczkach z innymi uczniami, wynikającymi z braku akceptacji jej pochodzenia. Początkowo była mi obojętna, ale w tymi tomie ją polubiłem.

- Lorlena, 'badająceego' sprawę morderstw poza gildią. Ta był moim zdaniem najgorsza, mimo że ściśle powiązana z wydarzeniami z tej trzeciej, która mi się najbardziej przypadła do gustu.

- Dannyla, wyruszającego z pewnego powodu w podróż do krain sprzymierzonych. Najchętniej czytałbym tylko o nim. Może to dlatego, że wszystko odbywa się poza murami gildii, przez co jest ciekawsze. Dannyl jest też moją ulubioną postacią na ten moment. Na szczęście można spokojnie przypuszczać, że w kolejnej części go nie zabraknie.

Zakończenie po raz kolejny bardzo dobre więc nie ma się do czego przyczepić. Nie wiem czy trzeci tom podniesie poprzeczkę, ale bardzo na to liczę. Nie spodziewałam się, że się tak wciągnę. Podtrzymuję opinię, że jest to świetna książka dla ludzi spragnionych głównie rozrywki. Ja już w każdym razie zabieram się za trzeci tom.
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
Pobierz
źródło: comment_1588275116ymI8eZWd2C3ufx7vPj1wmz.jpg
  • 11