Wpis z mikrobloga

Ubisoft, dziękuję ci za koleją wspaniałą lekcję historii.
Dzięki tobie nauczyłem się, że krucjaty były europejskim barbarzyństwem w celu odebrania etnicznych ziem arabskich. Intelektualną elitą renesansowej Wenecji były prostytutki, złodzieje oraz bandyci i to oni obalili złego władcę. Źli Anglicy mordowali Indian i Amerykanów , ale dzięki rewolucji wspólnie obalili brytyjskich najeźdźców. Piraci z morza karaibskiego byli wspaniali i szlachetni ludzie, a rabowanie , mordowanie i rewolucja to cnoty. Rewolucja francuska to najwspanialsza z rewolucji, która była w 100% moralna i pełna cnót, a umierali tylko źli ludzie, którzy na to zasłużyli. Nauczyliście mnie też, że wiktoriański Londyn opierał swój przemysł na obozach zagłady, w których głównymi pracownikami były dzieci, bo dorośli byli zbyt zajęcia pijaństwem i byciem gangsterami, czyli zajęciami bohaterskimi i cnotliwymi. Podobnie nauczyliście mnie, że Spartanie to był wspaniały cywilizowany naród z równouprawnieniem. Teraz nauczycie mnie, że nordyccy piraci to wspaniali kochający ludzie, którzy przybyli do Anglii szukając lepszego życia, ale zostali napadnięci przez złych mieszkańców wysp brytyjskich.
Dziękuję za te wspaniałe lekcje historii z których nauczyłem się o tym że mordercy, złodzieje, bandyci i prostytutki są wspaniałymi ludźmi, rewolucje to zawsze walka uciemiężonych z tyranią, zaś Anglicy to najbardziej niemoralny z narodów, ale tylko dlatego, że są zmanipulowani i niezdolni do własnej rewolucji. :D
Uwielbiam gdy w grach ubisoftu protagonista morduje niewinnych, oraz stróżów prawa z błahych powodów, a gra usiłuje nam wmawiać, że gramy tym dobrym. Szkoda, tylko, że Ubisoft robi to na poważnie i nie jest to świadomy zabieg skłaniający gracza do zastanawiania się nad definicją moralności.

#assassinscreed
orkako - Ubisoft, dziękuję ci za koleją wspaniałą lekcję historii.
Dzięki tobie nauc...

źródło: comment_1588274145Gty9u9IKXlRCpbjbBiijsM.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orkako: O ile to nie pasta to straszny wysryw. W pierwszej części Krzyżowcy tak jak Saraceni byli pokazani negatywnie a Król Ryszard był np. postacią pozytywną. W drugiej jako mistrz assasynów pokazany był Niccolò Machiavelli, ogólnie przeciwko Templariuszom walczył przekrój społeczny a przecież większość włączając w to Ezio była z arystokracji. Dalej to już nie chce mi się pisać bo cała fabuła w Unity koncentrowała się na tym że
  • Odpowiedz
@orkako Akurat w AC najbardziej niemoralnym narodem są Rzymianie. Każdy jeden to kreskówkowy villain, który złowieszczo kręci wąsem, zajadając się zupą z małych dzieci. Zapomniałeś o Revelations, w którym bizantyjskie podziemie wyzwoleńcze jest bezprawne, bo Turkom Anatolia się po prostu należy. XD
  • Odpowiedz