Wpis z mikrobloga

@DreqX: Nie przyklejaj płytek na gładzi tylko to ściągnij a jak ci się nie chce to zagruntuj gładź i dopiero klej płytki. Najlepiej sie udać do sklepu i zapytać o klej i grunt pod płytki.
@DreqX: bieresz grunt, jak masz gładź na lustro to możesz sobie kupić grunt kwarcowy on pozostawia chropowatą powierzchnię pod klejenie płytek - potem już tradycyjnie, kanał mario budowlaniec na yt i jedziesz :)
Przejedz papierem ściernym. Użyj gruntu typu uniGrunt. Kup pace zębatą i klej zgodnie z formatek płytki. Klej typu atlas zaprawa klejowa dla płytki 30x30, geoflex do płytki 50x50. Powyżej klej klasy s1 np atlas plus. Nie zapomnij o fudze i silikonie.
@DreqX: Miałem podobną sytuację, po 6 miesiącach używania kuchni z gołą gładziowaną i malowaną ścianą poszły na nią płytki. Spec, który to robił polecił zamiast zwykłego unigruntu użyć czegoś takiego jak "warstwa sczepna", płytki jak na razie się trzymają
Jeszcze informacyjnie to jest gładź polimerowa.

@zgreddo: własnie się zastanawiałem czy sam grunt wystarczy, ale zerknę na szczepny/kwarcowy, dzięki!
@YeahBunny: jaką gradację papieru polecasz?
@sirconrad: @asooo: drogo wychodzi, a i tak chcę sam się nauczyć kłaść płytki