Wpis z mikrobloga

#!$%@? mirki co robic, bo powoli #!$%@? mnie bierze.
Mam JDG. 5 Kwietnia złożyłem, przez portal ZUS, wniosek o umorzenie składek ZUS oraz wniosek o postojowe. Od tamtej pory cisza. Koledzy z branży podostawali postojowe (spora część w okolicach 15 kwietnia i później). Dzwoniłem na infolinie ZUSowe (na tę ogólną infolinię oraz tę przeznaczoną dla przedsiębiorców w czasie kryzysu) i żadnej pomocy tj. pod pierwszym numerem czekałem na tyle długo, że odpuściłem, a przy drugim miły pan powiedział, że muszę czekać. Wysłałem jeszcze pytanie przez portal ZUS jakoś 1-2 tygodnie temu i dalej cisza. Dziś jest 30 kwietnia i żadnego postojowego nie dostałem, ani nie mam żadnego odzewu od ZUSu w tej sprawie. Co robić? Może wycofać te wysłane wnioski, stworzyć nowy i wysłać jeszcze raz?
#zus #jdg #tarczaantykryzysowa #covid19
  • 11
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: 20 kwietnia złożyłem RSP-D, 29 kwietnia otrzymałem przelew.
Zobacz w pue.zus.pl w zakładnie Płatnik->Dokumenty i wiadomości->Dokumenty wysłane->
czy w ogóle widnieje wniosek, a dalej
Wniosek RSP-D->Szczegóły->Przeglądaj dokument->PDF
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: Jak nie wypłacili do końca kwietnia, to teraz dochodzi kolejny problem. Na stronie ZUS piszą tak:
"Świadczenie możesz otrzymać po raz kolejny, nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty wcześniej przyznanego świadczenia postojowego."
"o świadczenie można się ubiegać ponownie nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu, w którym nastąpiła wypłata świadczenia."
To znaczy, że jak za marzec wypłacą dopiero w maju, to za kwiecień dopiero w czerwcu.
  • Odpowiedz