Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#psychoterapia #psycholog

Jestem już na drugiej terapii (wcześniej na poznawczego-behawioralnej obecnie kończę psychodynamiczna), ale nie widzę i nie czuje żadnej poprawy. Psychoterapeuci moja przypadłość nazwali wysokofunkcjonujaca depresja. Terapeutka poleciła mi terapię grupową na którą pewnie pójdę, ale zaczynam się zastanawiać czemu to na mnie nie działa... zanim przystąpilam na terapię to porozmawialam z kilkoma znajomymi mi osobami które są po psychoterapii oraz przeczytałam kilka artykułów i książek na temat terapii. Odniosłam wrażenie że to jest idealne na moje problemy i jest skuteczne skoro moim kilku znajomym mega pomogła. obecnie kończę terapię ponieważ moja terapeutka nie wie jak mi pomóc mimo że próbowała,a ja nie miałam oporów by mówić jej co myślę, czuje czy co mnie męczy i boli. O przeszłości też nie krepowalam się terapeucie mówić. Z tego powodu nie rozumiem czemu mi to nie pomaga nawet w problemach które mieli moi znajomi :(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Wesprzyj projekt
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Harmonia Dałbym i tysiąc plusów, gdyby była taka możliwość. Sam uczęszczam na terapie i nic się nie działo dopóki dopóty nie stwierdziłem, że chcę coś zmienić. Od tego czasu przeszedłem naprawdę sporą przemianę.
  • Odpowiedz
OP: Wysokofunkcjonujaca depresja polega na tym że mimo że nie chce Ci się nic robić bo nie masz na to siły to i tak wstajesz i idziesz do roboty. Czujesz się nieszczęśliwy ale zabijasz jakoś czas gierkami, filmami czy innymi rzeczami.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
weź się za robotę a nie. Pomnik postaw tej depresji:


@Anoniemamowy: to jest bardzo piękne zdanie, dosłownie w punkt, tylko żeby jeszcze to zrozumieć w praktyce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz