Wpis z mikrobloga

Ostatnio, gdy wykopki zaczęły gloryfikować TVN jako rycerza obiektywizmu w kontrze do propagandowej TVP napisałem, że chyba mają krótką pamięć, bo TVN też manipuluje, też ma swoją linię programową i wypuszcza przekaz wedle tej linii. Wykopki napisali że jestem symetrystą i mam się zamknąć, bo kiedyś Olejnik zrugała Grodzkiego za wyjazd na narty do Włoch, więc TVN jest obiektywny xD

Postanowiłem więc oglądać poranne "rozmowy Piaseckiego" na TVN. No i cóż, podtrzymuję swoje zdanie :) Jeśli ktoś ma wątpliwości co do intencji TVN niech sobie obejrzy ostatnie rozmowy Piaseckiego z Millerem i dla kontry z Karczewskim.

Rozmowa z Millerem na spokojnie. Redaktor daje mu się wypowiedzieć (mimo, że wiadomo że Miller mówi wolno i dostojnie co zabiera dużo czasu antenowego), delikatnie dopytuje, cóż, nic dziwnego, wszystko co mówi Miller jest po linii z narracją TVN.

A Karczewski dzisiaj? Łaaaa, walka! Non stop przerywanie w pół zdania i zapasy kto kogo przekrzyczy i kto powtórzy więcej utartych frazesów. Wiadomo, że Karczewski to PiSowski beton. Wiadomo, że będzie szedł w zaparte i powtarzał swoje slogany, ale na Boga, jeśli już go Piasecki zaprasza, to niech da mu mówić! Inaczej niewiele różni się od aparatczyków z TVPis.

W ogóle dzisiejsze media to jest zniewaga dla ludzi inteligentnych, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć, poszerzyć horyzonty, poznać przeciwstawne opinie. Zamiast tego zapasy w gnoju, powtarzanie utartych sloganów, monolog zamiast dialogu. Ha tfu na to wszystko.

#media #tvp #tvpis #tvn #tvn24 #rozmowapiaseckiego #dziennikarstwo #wybory #oswiadczeniezdupy
Pobierz
źródło: comment_1588056273RRy3uPbgrf1HbDIwbnL1JV.jpg
  • 9
Wykopki napisali że jestem symetrystą i mam się zamknąć, bo kiedyś Olejnik zrugała Grodzkiego za wyjazd na narty do Włoch, więc TVN jest obiektywny xD


@ksaler: Tylko pisowski głupek mógł wyciagnąć takie wnioski. #tvpis przebił wszystkie bariery propagandy i manipulacji do tak obrzydliwych form, jakie ostatnio były widziane w latach 30 ubiegłego wieku u naszego zachodniego sąsiada. Jakbyś nie ogarnął - to był przykład że opozycja jest tam też krytykowana. A
@ksaler: Nie mogę się odnieść do tej rozmowy, którą przytaczasz, ale często oglądam Kawę na Ławę z Piaseckim. Tam wygląda to tak, że Piasecki zadaje komuś pytanie i osoba pytana odpowiada na pytanie. Jeśli nie odpowiada, albo mówi zupełnie nie na temat i nawet nie zaznacza, że się odniesie do pytania - Piasecki przerywa. Przerywa również, gdy wypowiedź jest za długa. Czasem zdarza mu się nawet kogoś ochrzanić, gdy są kłótnie.
Tylko pisowski głupek mógł wyciagnąć takie wnioski.


@grubson234567: tylko ktoś zacietrzewiony używa od razu argumentu poprzez przyklejenie eytkietki - nie zgadzasz się, więc jesteś pisowskim głupkiem. Brawo za argumentację :)

Jakbyś nie ogarnął - to był przykład że opozycja jest tam też krytykowana.


@grubson234567: jasne, nie twierdzę, że TVN = TVP, nie wybielam też propagandy TVP (jakbyś nie ogarnął). Ale sorry, jedna jaskółka dla mnie wiosny nie czyni, generalnie TVN
@WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: generalnie ja Piaseckiego szanuję, jest 10x lepszy od Olejnik, która jest dla mnie takim soft Rachoniem. TVN z czasem wrzuca rozmowy do netu. Dziś wyglądało to tak, że Piasecki zadawał pytanie, Karczewski zaczynał i raczej nie mógł kończyć wypowiedzi :)

Wiesz, ja rozumiem, że dziennikarz nie chce wodolejstwa, zwłaszcza kiedy wiadomo co dany polityk powie, ale jeśli nie daje mu się wejść w żadną narrację to nie mam pojęcia po
Robi to z większą gracją niż TVP, ale także jeśli zaprasza gościa z przeciwnego obozu politycznego to #!$%@? w niego wszystkimi armatami, a nie stosuje tego wobec polityków z obozu któremu jako stacja sympatyzuje.


@ksaler: Tutaj sam sobie zaprzeczasz przytaczając własnie przykład Olejnik z Grodzkim. A uwierz mi grillowania jest znacznie więcej. Począwszy od pojeździe po Petru za akcje na maderze, na orkach grzesia schetyny skończywszy, które z lubością cytowały reżimowe
@grubson234567: powtórzę jeszcze raz: nie zrównuję TVP w obecnej sytuacji z TVN. Ale still: przedkładanie TVN jako przykład obiektywizmu, bo Olejnik #!$%@?ła Grodzkiego za narty czy Petru za Maderę (czyli zauważ, za rzeczy które nie są jakieś ultra poważne z politycznego punktu widzenia, a raczej #!$%@? wizerunkowo) to podobne zakładanie klapek na oczu, jak zakładanie klapek przez wyznawców TVPis. Chodzi mi tylko o to, żeby cytując klasyka, nie nazywać szamba perfumerią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksaler: Oglądałam wczoraj przypadkowo Kropkę nad i z Olejnik i akurat zadawała niewygodne pytania Sikorskiemu ¯\_(ツ)_/¯
przedkładanie TVN jako przykład obiektywizmu,


@ksaler: w porównaniu z TVP, TVN to akademicki przykład obiektywizmu. Delikatna tendencja dziennikarzy PRYWATNEJ STACJI (każdy człowiek ma swoje poglądy) =/= tępa propaganda dla ludu oraz manipulacje, ludzi którzy realizują linię partii, a nie posiadają swoje opinie oraz są opłacani z pieniędzy wszystkich obywateli.

Wykopki napisali że jestem symetrystą i mam się zamknąć, bo kiedyś Olejnik zrugała Grodzkiego za wyjazd na narty do Włoch, więc TVN
Przecież to jest śmieszne. Wydźwięk twojej informacji brzmi "No dobra oni łamią wszelkie zasady dobrego dziennikarstwa i robią #!$%@?ę z logiki, ale hej! Tamci też delikatnie manipulują". Jaki twoim zdaniem był w tamtym momencie cel takiej refleksji? Zapewne według wielu ludzi żaden i uznali, że zrównujesz TVN i TVP. Dostałeś za to łatkę symetrysty, poniekąd słusznie, bo niepotrzebnie zboczyłeś z tematu.


@Gaboleusz: wiesz ciężko mi wywiady Olejnik nazywać "delikatną manipulacją" skoro