Wpis z mikrobloga

Mireczki, problem z Wotofo Profile RDA 1,5 i Wotofo Dyadic Squonk.

Squonkuję* co mniej więcej 2 puffy. Jest to lekko irytujące, próbowałem używać innych siatek, innych sposobów układania bawełny (tj więcej/mniej na dole, na środku i wszędzie po tyle samo) ale dalej jest ten sam efekt. Gdy cap jest zdjęty widać jak liquid cofa się z powrotem do butelki. Znajomy mając jakieś tam RDA mesh od VandyVape'a i Aegisa Squonka może bez problemu squonkować co 5/6 puffów. Vapuje na 70-90w bo używam aktualnie tej "najmocniejszej" siatki. Ktoś ma jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić?

*takie skrócone określenie używania tej butelki w squonku, żeby lepiej się to czytało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#epapierosy #vape #epapieros #pytanie #pomocy
  • 26
@Kaaziiu: Ja to rozumiem że musi być odpompowywany, tylko znajomy używając dokładnie tej samej bawełny robił wyniki 5/6+ a ja przy 3 mam spaleniznę... Niby jestem już przyzwyczajony, że muszę squonkować ale ktokolwiek kto weźmie ode mnie vape (aktualnie to może i nie ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale wcześniej) smażył mi watkę :/
@esavek: kwestia uczesania waty? ja na meshu zawsze pilnuję aby przy siatce nie było luźnych włosków, one szybko się wysuszają i zajeżdża wtedy spalenizną, zwyczajnie wypalam je zapalniczką po namoczeniu nośnika, btw. dobry setup powinien znieść około 10 buchów bez namaczania, w 1.5 masz taki jakby zbiornik na decku, gdzie tej bawełny możesz upchać więcej, co teoretycznie przekłada się na ilość zaciągnięć, choć z drugiej strony powiem, że siatka siatce nie
@Kaaziiu: Wyczesuję, wypalam. U mnie jest odwrotny problem, pod siatką praktycznie czysta wata, ale ta która jest już "luzem" robi się ciemna, myślę że to przez premixy jakich używam, bo z reguły są słodkie i najzwyczajniej bawełna się karmelizuje. Spróbuję z tymi dzielonymi siatkami tak jak napisałeś, bo tego jeszcze nie próbowałem.
@esavek: one są węższe niż te dedykowane do 1.5, btw. tak, słodkie premixy zabijają grzałki strasznie, cukier się karmelizuje, ale to trochę inne odczucie niż smak świeżego bobra, plus siatka zawalona jest nagarem
@Kaaziiu: W siatkach nie oszczędzam, a jak już muszę to mam myjkę ultradźwiękową. Bawełna wymieniana jest co nie więcej niż 2 tygodnie. Jestem dość świadomym użytkownikiem, także na spokojnie. Co do słodkich premixów to taki funfact ode mnie, premix $ Cukierek lodowy (imo najlepszy cukierek jaki paliłem) pomimo tego, że był cholernie słodki i chłodny powodował to, że bawełna przez o wiele dłuższy czas pozostawała dalej biała, jakby w ogóle nie
@esavek: ja powiem tak, że 1.5 prócz dużego przelotu nie ma zbyt wiele plusów, co do palenia waty, możesz manewrować mocą, ale aktualnie sam w kylinie m przy pełnej siatce na ok. 50w borykam się z tym problemem (zbiornik pełny), remedium dla mnie jest właśnie ta siatka dual, ciężko na niej o bobra, używam jej długi czas i przy dokończeniu obecnej siatki wracam na dual, ten z kolei po 5-6 przepaleniach
@Kaaziiu: Miałem Kylina M i Profile RTA, spróbuj w tym swoim kylinie zastosować ekstremalnie mało bawełny, utnij bawełnę równo z "krańcem" parownika, potem ~45* z dwóch stron i pakuj. Serio u mnie to działało bez zarzutów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@esavek: panie, miałem doom, mesh, mesh V2, unity, M, profile rda, 1,5, wickowane na 100 sposobów wszystkie, dopiero siatka podzielona rozwiązała problem na mechu i boxie
@Kaaziiu: To jak widać każdy w tym hobby ma jakieś swoje problemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja dosłownie 0 problemów z bobrem na Kylinie, 3 znajomych tak samo więc śmiesznie xD
@Kaaziiu: Z tym się w 100% zgodzę, ja przy Profile Unity RTA na początku się tak wku*wiłem że mi nie wychodziło, w końcu po kilkudziesięciu próbach zaczęło się udawać za każdym razem jak trzeba, bez wycieków, bez bobra. Potem zostałem swego rodzaju specjalistą, ludzie ze szkoły do mnie przychodzili żebym im to "gówno" (jak sami mówili) układał. xDD Ale przez to, że się nauczyłem, mogę stwierdzić że była/jest to bardzo udana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@esavek: dokładnie, unity jest dla wybranych, M dla masy, a wyobraź sobie unity na mechu, gdzie musisz dać mniej waty niż na boxie aby jej nie paliło, ale nie tak mało aby nie ciekło, ile #!$%@? poleciało, tego nie zlicze
@Kaaziiu: Haha, ja może i #!$%@? jakoś mocno nie rzucałem, ale ilość zniesmaczeń na początku była ogromna. A to cieknie, a to bober, a to smaku nie ma... Ja tam zawsze używałem może i nie jakoś mocno górnolotnej bawełny od Cotton bacona, połowę paska i do tego minimalną ilość zawsze pakowałem, potem ucinałem po swojemu i było dobrze. Teraz po półrocznej przerwie od nie układania tego myślę, że za 1 by